Windows’10 Bilgisayarda Uygulamalar Geç Yanıt Veriyor Çözümü

Windows'10 Bilgisayarda Uygulamalar Geç Yanıt Veriyor Çözümü

Bilgisayar geç açılmıyor ayrıca açılış hızı da normal görünebilir ama uygulamaları kullanırken bilgisayar kasıyor, işlem donuyor ve uygulama içinde yaptığınız değişiklikleri hemen göremiyor olabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde böylesi bir olay ile karşı karşıya kaldım.

Örneğin, Photoshop uygulamasını açıp işlem yapmak istediğimde yaptığım değişiklikleri 2-3 saniye gecikmeli görüyordum. Böylesi bir durumda özellikle renk seçimi gibi önemli bir değişimi saniyeler sonra görmek zaman kaybı oluyor. Çünkü photoshopda anlık olarak renk değişimlerini ve diğer işlemleri göremezseniz  hayal ettiğiniz tasarımları yapamazsınız. Aynı sorun oyun oynarkende yaşanabilir. Sağa ateş etmek isterseniz ancak bir kaç saniye sonra algıladığı için oyun da ilerleyemezsiniz. Peki bunun bir çözümü var mı? Elbetteki var. Sorun Defender’dan kaynaklı olabilir. Defender’dan uygulamaların taranmasını dışlarsak sorun çözülebilir.  Açıkçası Benim için sorunun çözümü defender injector isimli yazılım ile uygulamaların taranmasını dışlamak oldu. İşte adımlar:

Windows 10’da uygulamalar geç açılıyor, Uygulamalar geç yanıt veriyor:

1- Makale sonundaki linkten sordum.org’a ait olan defender injector isimli yazılımı indirin.

2- dInjector.exe‘yi indirdikten sonra sağ tıklayın ve zipten çıkartın.

3- dInjector.exe ‘ye çift tıklayın. Küçük bir pencere de yazılımın arayüzü açılacaktır.

4- Sorun yaşadığınız yazılım hangi dizinde kurulu ise o yola gidin ( C: yada D: ) sorun yaşadığınız uygulama klasörünü defender injector isimli yazılımın arayüzüne sürükleyip bırakın.

Windows'10 Bilgisayarda Uygulamalar Geç Yanıt Veriyor Çözümü

5- Yazılım Defender’ın sürekli programı taramasını engelleyerek sizin rahat çalışmanızı sağlayacaktır. Yani kolayca bir dışlama eklemiş olacaksınız.

6- Yazılımı arayüze ekledikten sonra Photoshop düzgün anlık olarak çalışmaya başladı. Aynı işlemi sizde sorun yaşadığınız yazılım için yapabilirsiniz.

Defender injector bilgileri:

Üretici : Sordum.org

Boyutu : 735 kb

Türü : Portable

Desteklediği sistemler: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8

Dili: İngilizce

İndirmek İçin ⇒ Tıkla

Windows Defender Virüs Uyarısı İle Dosyaları Mı Siliyor?

Windows Defender SmartScreen Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows Defender Tam veya Hızlı Tarama Nasıl Programlanır

Windows Defender Güvenlik Merkezi İkonu Kaldır

PC- Bilgisayarım Neden Donuyor – Kilitleniyor Ve Takılıyor

“Windows’10 Bilgisayarda Uygulamalar Geç Yanıt Veriyor Çözümü” üzerine 2 yorum

  1. Arasıra bazı programlar geç açılıyor veya kasma yapıyordu açıkçası sorunun defenderden kaynaklandığını farketmemiştim , dediğiniz yazılımı deneyeceğim , mükemmel bir konu , Teşekürler

    Yanıtla

Yorum yapın