Windows 10’da Ekranı Hızlıca Kilitleme YöntemleriWindows 10'da Ekranı Hızlıca Kilitleme Yöntemleri

Gizliliğinize önem veriyorsanız, onu korumak için, Windows bilgisayarınızın ekranını hızlı bir şekilde kilitlemek için yöntemleri iyi bir şekilde bilmelisiniz. Daha da önemlisi bilgisayar ekranını hızlı kilitlemek için en azından bir yöntemi çok iyi bilmelisiniz.

Bir işyerindeyken, yada evde çalışıyorken aniden birinin gelmesi ile güvenlik açığı oluşur. Çevrenizde diğer insanlar varken her an istemediğiniz şekilde bilgisayarınız kullanılabilir, yada bakılabilir. Kişisel bilgilerinizin veya bilgisayardaki eylemlerinizin, baktıklarınıza yada diğer bilgilerinizin başkaları tarafından görülmesini engellemenin kolay bir yolu, bilgisayarın ekranını kilitlemenizdir. Bu nedenle, Windows 10’da Ekranı Hızlıca kilitlemenin 5 farklı yolunu bu konumuzda anlatacağım ki. Bu beş yoldan birinde çok profesyonel olmalısınız. Ve size en hızlı ve kolay gelen yöntemi alışkanlık yapıp ani durumlarda kullanmalısınız.

Bilgisayarın ekranını kilitleme yöntemleri:

Yöntem 1 : Küçük bir yazılım kullanmak. Daha önceki günlerde açtığımız konularda Sordum Monitor OFF’u sizlere anlatmıştım. İlgili başlığa buradan tıklayıp ulaşın>>> Sordum Monitoroff .exe ekranı kilitleme özelliği ile Bilgisayar Ekranını Anında Kapatabilirsiniz, isimli makalemizde küçük, kolay ve en hızlı yöntemi sunduk. Şayet yazılımsız ekranı kilitlemek isterseniz diğer yöntemlere de göz atabilirsiniz.

Yöntem 2:  Ctrl + Alt + Delete. Windows 10’da Ekranı Hızlıca kilitlemek için en yaygın kullanılan yöntemlerden biri Ctrl + Alt + Delete tuşlarına aynı anda basaktır. Ekrandaki kilitle seçeneğine tıklayın.

Yöntem 3: Windows + L Tuşları. Klavyenizdeki Windows + L tuşalarına aynı anda basın. Hemen Giriş ekranı görülecektir. Yani ekranı kilitlemiş olacaksınız.

Yöntem 4: . Başlat butonu. Görev çubuğunda Başlat butonuna tıklayın. Ardında > Kullanıcı hesap simgesine tıklayın.Kilitle seçeneğini göreceksiniz. Hemen kilitleye tıklayın. Ekranınız bu yöntem ile de kilitlenecektir.

Yöntem 5: Kısa yol oluşturma. Makalenin altındaki kilitle.zip dosyasını indirin.  zip’den çıkartın. Şifresi ceofix ‘dir. Sonra içinden çıkan kısayol’a çift tıklayın ekranınız kilitlenecektir.

Yöntem 6: kilitle.zip dosyasının içindeki Kilit.vbe dosyasını çift tıklayın. Masa üstüne otomatik olarak kısa yol çıkacaktır.

indir

Bilgisayar Ekranını Anında Kapatın

Windows 10 Kilit Ekran Ayarları Kilitlenip Grileşti

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

12 Yorum

  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 1. Ş. Mahinur N. Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 2. Yeşim Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 3. shampuan Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla
 4. Gülbahar Alıntıla
  • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir