Word’ün Dil Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?

Word'ün Dil Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?

Microsoft Word, belgelerimdeki yazıları farklı dillere çevirebilir mi? Evet ve bunu yapması çok kolay. Word belgesinin Translate özelliğinin çalışması için bir İnternet bağlantısı gerektirdiğini unutmayın. Microsoft Office 2010 ve sonraki sürümleri, bir belgeyi çevirmek için kullanılabilecek bir çeviri işlevi sağlar. Çeviri özelliği, Microsoft’un Tercüman servisi tarafından desteklenmektedir. Birkaç tıklamayla word belgesindeki tüm yazıyı veya sözcüklerden, cümlelerden bir dilden diğerine çeviri yapmanıza olanak sağlar.

Microsoft Office kullanarak bir belgeyi çevirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Bir Word belgesi açın. Yada yeni oluşturun. Belge içine biraz yazı yazın.

Belgede Çevirmek istediğiniz metni vurgulayın veya belgenin tamamını seçmek için Ctrl + A tuşlarına basın.

Gözden geçir sekmesine gidin, Çevir’e tıklayın. Şeritteki Çevir butonuna tıkladığınızda listede üç seçenek belirecektir.

Word'ün Dil Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?
Açılacak üç seçenek şöyle olacaktır:

Belgeyi Çevir
Seçilen Metni Çevir
Metin  çeviri aracı

Belgeyi Microsoft Word 2010’da web tarayıcısı üzerinden çevirmek için,  Belgeyi Çevir seçeneğini seçin.

Dilerseniz metnin tamamını dilerseniz sadece seçtiğiniz kısmı çevirebilirsiniz. Sadece çevrilecek metin dilini ve çevirmek istediğiniz metin dilini doğru seçin.

(Tek bir kelimeyi, cümleyi, paragrafı veya belgenin tamamını çevirebilirsiniz. Ayrıca belgenin bir kısmını bir dile, diğerini de veya birden çok paragrafa birden fazla dile çevirebilirsiniz. )

Not : Çeviri işlemi devam ederken internete bağlantısının kesilmemesi lazım.

Yayınlanma tarihi: 25 Tem 2019-24-07-2023

“Word’ün Dil Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır?” üzerine 14 yorum

  1. Bu özelliği severek kullanıyorum. Özellikle google’daki bazı belgeler üzerinde çalışırken taksit taksit çeviri yapmak hoşuma gitmiyor. Google Docs da var ama her zaman pratik olmayabiliyor. Paylaşım için teşekkürler.

    Yanıtla
  2. Ooo iyiymiş 🙂 Google ile uğraşmadan belgeyi kapatmadan kısayoldan çeviri. Özellikle çeviri yapanlar için çok iyi bir işlev. Bunu beğendim. Teşekkürler.

    Yanıtla
  3. Ms Word da çevir özelliği olduğunu bilmiyordum , süper bir bilgi , keşke internete de ihtiyaç duymasaymış , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın