WhatsApp’ta Son Görülme Nedir-WhatsApp’ta Son Görülme Kapat

son görülme ve çevrimiçi zamanınızın görüntülenmesini gizle

WhatsApp, “Çevrimiçi” ve “ son görülme”, kişilerinizin çevrimiçi olup olmadığını veya en son WhatsApp’ı ne zaman kullandıklarını gösterir. Varsayılan olarak, WhatsApp’ta “son görülme” “çevrimiçi” gizlemeyi seçmediğiniz sürece, açıktır ve tüm kişiler tarafından görülebilir.

Çevrimiçi‘nin anlamı kişinin cihazında WhatsApp’ın açık olduğunu ve İnternete bağlı olduğu anlamına gelir. Ancak, mesaj attı iseniz o mesajları okuduğu anlamına gelmez. En son görülme ise WhatsApp Uygulamasındaki son etkinliğini gösterir.  Uygulamanın  açık olmadığını , bunun yerine cihazlarında son etkin olunan zamanı gösterir. Yani, uygulamada ne yaptığına bakılmaksızın Whatsappda bulunduğu son zamanı gösterir.

Çevrimiçi yada son görülme hiç farketmez. Bu kişinin Whats’da illaki insanlar ile yazıştığı anlamına gelmez. Hiç bir şey yapmadan Whatsapp’ı açıp kapatması bile son görülme ve online olarak işler. Belki mesaj yazmak istemiyor olabilirsiniz lakin sadece aramalara cevap veriyor olabilirsiniz. Bu durumda hep whatsapp son görülme saatlerinizde aktif olduğunuz saatler işlenir.  Her işin bir sırası vardır öyle değilmi, bu durumdan rahatsız iseniz Whatsapp’da çevrim içi son görülme,  bilgisini kapatabilirsiniz 

Whatsapp Gizlilik ayarları sayesinde, son görülme ve çevrimiçi zamanınızın görüntülenmesini gizleyebilemeniz için  adımlar.

1- WhatsApp’ı açın.

2- Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

3- Ardından ayarlara dokunun.

son görülme ve çevrimiçi zamanınızın görüntülenmesini gizle

4- Hesap ve ardından gizlik bağlantılarına dokunun.

son görülme ve çevrimiçi zamanınızın görüntülenmesini gizle

5- Artık son görülme ve çevrimiçi bilgisi bağlantısına dokunun,  yeni açılan pencerede son görülme kimler görebilir ve çevrim içi olduğumu kimler görebilir ayarını aynı olarak seçin. Örneğin hiç kimsenin çevrim içi olduğunuzu görmenizi istemiyorsanız “son görülme bilgimi kimler görebilir” -Hiç kimse-  ve “Çevrim içi olduğumu kimler görebilir” -Son görülme bilgisiyle aynı – olarak  ayarlamalısınız. Aksi halde ayar pekde işe yaramıyor.

Kişilerim yada şunlar hariç kişilerim de yapabilirsiniz. Kişilerimi seçerseniz sadece telefon rehberinizdeki kişilere son görülme gösterilir.

son görülme ve çevrimiçi zamanınızın görüntülenmesini gizle

Whatsapp’da Bir kişinin en son görüldüğü zamanı görememenizin nedenleri:

Bu bilgileri gizlemek için gizlilik ayarlarından kapatmış olabilirsiniz. Çünkü siz son görülme ve çevrimiçi ayarlarını kapatırsanız sizin son görülme ve çevrim içi zaman dalganız görünmediği için sizde başkalarının son görülme ve çevrimiçi bilgilerini göremezsiniz.

Veya Engellenmiş olabilirsiniz.

Video izle:

Whatsapp’ta Otomatik Resim Ve Video İndirmeyi Kapat

Yayınlanma tarihi: 18 Tem 2019- 02-11-2022

“WhatsApp’ta Son Görülme Nedir-WhatsApp’ta Son Görülme Kapat” üzerine 8 yorum

 1. Elinize sağlık , son görünme bilgisi ve çevrimi içi olayı aynı gibi , neden ikitane var anlamadım

  Yanıtla
 2. Merhaba ben watsaptan hiç anlamıyorum watsapta msj göndericem kişiye girdiğim zaman bu gün yazısı çıkıyor o nedemek acaba birde profil fotoğrafının yanında 5 yazısı çıkıyo bunlar ne demek yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • @Sevilay

   bugün yazısı sanırım son görülme zamanı. FOtoğrafın yanındaki 5 yazısı bilemiyorum kendi yazmış olabilir. Tüm kişilerde yoktur dediğiniz kişiselleştirilmiş bişeye benziyor.

   Yanıtla
  • @Sevilay

   Size şöyle anlatıyim telefon watsapta kişiye girdiğim zaman profil resminin sol tarafında her gün farklı sayılar çıkıyo yani bu karşıdaki kişiye atılan msj sayısımı acaba birde msjı hemen siliyo eşim sadece bu gün yazısını görüyorum oda bu gün msj çektiği anlamınamı geliyo acaba

   Yanıtla

Yorum yapın