Windows 10’da Programları Görev Çubuğuna Sabitle

Windows 10'da Programları Görev Çubuğuna Sabitle

Windows’da masaüstünüzün altında “Görev Çubuğu” adı verilen yatay bir siyah( yada renk değiştirdi iseniz mavi vb. ) çubuk bulunur. Görev çubuğu “Başlat” butonu, arama kutusu, programların ve uygulamaların simgelerini içerir. Bu program simgelerinden birine bir kez tıklamak, programı veya uygulamayı başlatır. Windows 10’da görev çubuğunda bir programın sabitlenmesi, her zaman kolayca erişebileceğiniz bir kısayolun olabileceği anlamına gelir. Böylelikle tüm uygulamalar listesinde gezinmek zorunda kalmadan açmak istediğiniz düzenli programlarınızı görev çubuğundan kolayca açabilirsiniz.

Windows 10’da Programları ve Uygulamaları Görev Çubuğuna Sabitleme’nin adımlarını bu makalemizde paylaşacağız. Klasör sabitlemek isterseniz makale sonundaki linke tıklayabilirsiniz.  Birçoğumuz günlük olarak  Chrome, ccleaner, skype gibi programları gün içinde sık sık kullanırız. Bilgisayarınızda sık kullanılan Programları ve Uygulamaları, Görev Çubuğuna sabitleyerek açmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Aşağıda, Windows 10’da Uygulamaları ve Programları Görev Çubuğuna Sabitlemek için iki farklı yöntem bulacaksınız.

Windows 10’da Programları ve Uygulamaları Görev Çubuğundan Aç

Bir Uygulama veya Program açıkken, Görev Çubuğunda Simgesini görürsünüz. Ancak görev çubuğunda sabit değilse programdan çıktığınızda Uygulama simgesi görev çubuğundan kaybolacaktır.

Görev Çubuğuna Sabitlemek istediğiniz Programı veya Uygulamayı açın, simgesi Görev çubuğunda göründüğü zaman, uygulama simgesine sağ tıklayın ve görev çubuğuna sabitle seçeneğine tıklayın.

Windows 10'da Programları Görev Çubuğuna Sabitle

Programı kapatmış olsanız bile artık bu uygulama simgesini görev çubuğuna sabitlenmiş bulacaksınız ve Görev Çubuğundaki Uygulama simgesine tıklayarak Uygulamayı başlatabileceksiniz.

Programları ve Uygulamaları Başlat menüsünden  Görev Çubuğuna Sabitleyin

Uygulamayı veya Programı gerçekten açmak yerine, Başlat menüsünden Uygulamaları Görev Çubuğuna sabitlemek  mümkündür.

Başlat menüsüne tıklayın. Sabitlemek istediğiniz programı bulun.

Program veya Uygulamaya sağ tıklayın > Diğer bağlantısına tıklayın ve ardından bağlam menüsünde görev çubuğuna sabitle seçeneğine tıklayın.

Windows 10'da Programları Görev Çubuğuna Sabitle

Uygulama  bilgisayarınızın Görev çubuğunda görünecek ve Uygulama simgesini tıklatarak Uygulamayı açmanızı kolaylaştıracak.

Windows 10 Da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme

Windows 10 Görev Çubuğu Otomatik Gizlenmiyor

Görev Çubuğunda Küçük Simgeler Kullan

Görev Çubuğu’da Açık Programlardaki Son Etkinliğe Geç

Windows’da Rozetleri Görev Çubuğu Düğmelerinde Göster-Gizle

“Windows 10’da Programları Görev Çubuğuna Sabitle” üzerine 2 yorum

  1. Güzel ipuçları paylaşıyorsunuz , sık kullandığım 3-4 uygulamayı görev çubuğuna kolayca sabitledim , başarılarınızın devamını dilerim

    Yanıtla

Yorum yapın