Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Microsoft hesabınız ile bilgisayarınızı kullanmıyor olabilirsiniz. Lakin mağaza uygulamasına girmek için yada başka bir sebep ile microsoft hesabınız ile bilgisayarınızda bir işlem yapmış olabilirsiniz. Böylelikle bilgisayarınızda hotmail adresiniz kayıt edilmiş olur. Ve bilgisayarda kullandığınız hotmail’inizin şifresini değiştirdiğinizde bilgisayarınızın sağ köşesine bir bildirim gelir.

Microsoft hesabı sorunu, Microsoft hesabınızı düzeltmemiz gerekiyor” şeklinde bu bildirimin üzerine tıklamayı kaçırdı iseniz bu sorunu nasıl çözebileceğinizi de bilemiyor olabilirsiniz. Hatta bir anda bu pencerede neyin nesi neden bu geldi nedir bu hesap sorunu diye düşünebilirsiniz.   Bu sizi ürkütmesin, sadece paylaşılan deneyimler’de mailimizi doğrulamamız gerekiyor. Normalde microsoft hesap sorunu deyince  hesap ayarlarında çözümü bulmaya çalışırsınız. Ancak bu sorunu düzeltebileceğiniz yer paylaşılan deneyimlerde. İşte sorunun çözümü için adımlar.

Microsoft hesabı sorunu, Microsoft hesabınızı düzeltmeniz gerekiyor sorunun çözümü.

Başlat menüsü Ayarlar ardından > sistem’ e tıklıyoruz.

Sol bölmeden “paylaşılan deneyimler” i seçiyoruz. Hesaplar altında hemen kırmızı bir uyarı göreceksiniz. “Hesaplarınızdan bazılarıyla ilgilenmeniz gerekiyor.

Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Hemen altında ” şimdi düzelt” butonunu göreceksiniz. “Şimdi düzelt” butonuna tıklayın.

Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Microsoft hesap penceresi gelecektir. Parola değiştirdiğiniz için parolayı yeniden girmeniz istenecektir. Değiştirdiğiniz yeni parolanızı yazın ve oturum aç butonuna tıklayın. Başka bir şey yapmanız gerekmez.

Az bir süre sonra tüm hesaplar düzgün çalışıyor penceresi ile karşılaşacaksınız.

Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?

“Microsoft Hesabı Sorunu Nasıl Düzeltilir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın