Windows 10’un Eski Masaüstü Arka Planı Nasıl Kullanılır?Windows 10'un Eski Masaüstü Arka Planı Nasıl Kullanılır?

Windows 10 1903 Güncelleştirmesi ile Açık yani light teması geldi. Geçtiğimiz günlerde Light tema ile yaşanılan bir sorundan bahsetmiştik. Sorunumuz: Windows 10 Görev Çubuğu Rengi Değişmiyor ilgili konuya buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak; Elbetteki açık temayı sevmeyen veya başlık çubuğundaki sorun ile windows 10’un eski temasına geçen kullanıcıları yeni bir süpriz bekledi. Bu seferki sorun ise arka plan. Windows 10’un orjinal eski temasına geçiş yapsanız dahi artık orjinal eski arka planı kullanamıyorsunuz. Çünkü arka plan resimlerinde artık windows 10’un eski koyu mavi arka planı yok.

Windows 10’un orijinal masaüstü arka planı Windows 10’un en son sürümünden kaldırıldı. Web’den indirmeniz veya eski bir Windows 10 PC’den dosyalarını kopyalamanız gerekmektedir.

Windows 10’un eski bir sürümünü çalıştıran bir bilgisayarınız varsa, masaüstü duvar kağıdının bir kopyasını da kaydedebilirsiniz. Arkaplan dosyalarını çeşitli çözünürlüklerde bulmak için

C:\Windows\Web\4K\Wallpaper\Windows dizinine gidin.

Windows 10'un Eski Masaüstü Arka Planı Nasıl Kullanılır?

 

OneDrive’a, Dropbox’a, Google Drive’a, bir USB sürücüye, bir ağ dosya paylaşımına kaydedin veya kendinize e-postayla gönderin. Yada aşağıdaki download butonuna tıklayıp duvar kağıdını indirin

Bilgisayarınıza indirilen veya başka bir bilgisayardan kopyalanan görüntünün üzerine sağ tıklayıp, sistemin masaüstü arka planı yapmak için “Masaüstü Arka Planı Olarak Ayarla” seçeneğini seçebilirsiniz.

Windows 10'un Eski Masaüstü Arka Planı Nasıl Kullanılır?

 

Ayrıca Ayarlar> Kişiselleştirme> Arka Plan’a gidebilir ve sisteminizdeki duvar kağıtlarını bulmak için “Gözat” butonuna tıklayabilirsiniz.

Windows 10'un Eski Masaüstü Arka Planı Nasıl Kullanılır?

Windows 10 koyu arka plan: indir

Windows’da Duvar Kâğıdı Nasıl Değiştirilir

Duvar Kağıdı Otomatik Olarak Değişsin

Sağ Tuşta Masaüstü Arkaplanı Olarak Ayarla Özelliği Yok

Windows’da Kullandığın Temayı Kaydet

5 Yorum

  1. Webkenti 12 Haziran 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 12 Haziran 2019 Alıntıla
  2. Serkan Gündoğdu 10 Haziran 2019 Alıntıla
  3. gürkan 7 Haziran 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 7 Haziran 2019 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir