Android Cihazlarda Skype İle Ekran Paylaş

Android Cihazlarda Skype İle Ekran Paylaş

Ekranınızı paylaşmak istemenizin birçok nedeni olabilir. Bir arkadaşınızın veya ailenizden birinin bir sorununu çözmek için yardım etmeniz gerekir. Ayrıca belirli bir uygulamayı veya bir özelliği nasıl kullanacağınızı göstermeniz gerektiğinde ekran paylaşımı inanılmaz derecede kullanışlıdır. Anında gösterebildiğiniz  bir şeyi saatlerce açıklamaya gerek yoktur. İnsanlar ekran paylaşımı, görüntülü arama, anlık mesajlaşma ve dosya paylaşımının Skype ile yapmanın kolay olduğunu biliyorlar. Fakat android telefonda ekran paylaşımı pek bilinmiyor. Bugünkü konumuzda her iki cep telefonu arasında  ekranınızı Skype’ta nasıl paylaşacağınızı size göstereceğiz.

İOS ve Android cihazlar için Skype ekran paylaşımı özelliği:

Bir Skype araması sırasında iOS veya Android telefonunuzda birisine ekran paylaşımı açmanız mı gerekiyor? Skype’da Ekran paylaşmak istediğinizde karşıdaki  kişi ile bir video görüşmesi veya sesli görüşme yapmanız gerekir. İşte Adımlar:

Android ve iOS için Skype’ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

1- Rehberinizden biri ile bir arama yapın. Uygulamayı cihazınızda başlatmak için, bir video araması veya sesli arama sırasında üç nokta (…) simgesine dokunun.

Android ve iOS için Skype'ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

2- Ve “Ekranı Paylaş ” öğesini seçin ve ardından “Şimdi Başlat” a dokunun.

Android ve iOS için Skype'ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

3- Ekranınızı çok kısa sürede Skype ile paylaşıyor olacaksınız. Ekranınızın sınırlarında küçük kırmızı bir çizgi görünecektir.

Android ve iOS için Skype'ta Ekran Nasıl Paylaşılır?

4-Ekranınızı paylaşmayı durdurmak istediğinizde, arama ekranına dönün ve üç nokta (…) simgesine tekrar dokunun ve ardından “Paylaşımı Durdur” butonuna dokunun. Yada ekranın üstünden paylaşımı durdur bağlantısına da dokunabilirsiniz.“Android Cihazlarda Skype İle Ekran Paylaş” üzerine 4 yorum

 1. Bir süredir kullanıyorum ama böyle bir özelliği olduğunu sizden öğrendim, Çok teşekürler inanılmaz işime yarayacak .

  Cevapla
  • @Tahsin duru

   Bu özellik eskiden yoktu. Bence de güzel olmuş. Rica ederim

   Cevapla
 2. Başlık çok saçma olmuş; Bunları android amacıyla yapıyormuşuz gibi anlamı oluyor. D:

  Cevapla

Yorum yapın