Bİlgisayarımın Mikrofonu Kullanılıyor Mu?

Windows 1903 'de Mikrofon'un kullanılıp kullanılmadığını gösteriyor.

Aklınıza hep bu sor takıldı değil mi? Acaba bilgisayarımın mikrofonu kullanılıyor mu? Çok kuşku verici bir durum. Lakin Window 10 1903 versiyonu ile mikrofonun kullanılıp kullanılmadığını hemen anlayabileceksiniz nasıl mı o zaman makaleyi okumaya devam edin…

Windows 1903 ‘de Mikrofon’un kullanılıp kullanılmadığını gösteriyor.

Windows 1903 sürümünde pek çok özellikler sundu. Pek çoğuda kullanıcı geri dönüşlerine odaklı. Mikrofon ile yaptığı yeni özellik de oldukça güzel. Windows 10 1903 yüklediğinizde görev çubuğunda sağ alt köşede bir mikrofon simgesi görürseniz mikrofonunuz açılmış demektir. Mikrofon simgesi üzerine gelip hangi yazılımın kullandığını görebilirsiniz. Şöyle ki:

1- Ben şu anda Line uygulaması ile bir görüşme yapıyorum ve görev çubuğunun sağ köşesinde bir mikrofon simgesi görülüyor.

2- Bu mikrofon simgesinin anlamı mikrofonumu bir uygulamanın kullandığı ve mikrofonumun açık olduğu anlamına gelir.

3- Peki hangi uygulama kullanıyor? Öğrenmek için fare işaretçimizi hemen mikrofonun üzerine getiriyoruz ve hangi uygulamanın o anda cihaza eriştiğini görüyoruz. Mikrofona erişen birden fazla uygulamanız varsa, yalnızca aygıtı kullanan uygulamaların sayısını görürsünüz. Yada bazen uygulama ismini göstermeyebilir. Bir uygulama mikrofonu kullanıyor şeklindede görebilirsiniz.

Windows 1903 'de Mikrofon'un kullanılıp kullanılmadığını gösteriyor.

Ayrıca, simgeye çift tıklarsanız, Mikrofon ayarları sayfasını açar . Ve mikrofon ayarları sayfasından da mikrofonu kullanan uygulamaları ve izinleri değiştirebilirsiniz.

Windows 1903 'de Mikrofon'un kullanılıp kullanılmadığını gösteriyor.

Bilgisayarda Dahili Mikrofon Nasıl Kapatılır

Windows’da Uygulama İzni Ayarları- Klasörlere Erişimi Durdur

“Bİlgisayarımın Mikrofonu Kullanılıyor Mu?” üzerine 2 yorum

  1. Vaay bende de 1903 var ama bu dediğiniz özelliği bilmiyordum çok iyimiş gerçekten , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın