Windows 10 Görev Çubuğu Rengi Değişmiyor

Windows 10 Görev Çubuğu Rengi Değişmiyor

Windows 10 1903 Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri

Windows 10 1903 güncellemesi ile birlikte başlat menüsü, görev çubuğu ve işlem merkezi renk ayarlarının yapılamama sorunu ortaya çıktı. Beyaz bir görev çubuğu üzerine siyah simgeler ile karşılaşan kullanıcılara çok itici geldi. Lakin görev çubuğunun rengini değiştirmek üzere renk ayarlarına giden kullanıcıları şaşırtıcı bir süpriz bekliyor. Çünkü Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri, soluk olduğu için işaretlenemiyor ve dolayısı ile renk değişimi yapılamıyor. Bu sorunu aşmanın çok kolay bir yolu işte adımlar.

Windows 10 Görev çubuğu rengi değişmiyor, Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri oldu

 

Windows 10 Görev çubuğu rengi değişmiyor, Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri oldu

Öncelikle şunu belirtmeliyim bu bir hata değil. Bu sadece tema seçimi ile ilgili bir sorun. Windows 10 1903 den önce karanlık mod ile çalışmalar sergileyen Microsoft Windows 10 1903 güncellemesinde Light Tema ile ilgili çalışmalar yapmış. Ayarlar > Kişiselleştirme > Temalar bölümünde yeni Windows (Açık) teması varsayılan olarak aktif geliyor.

Tüm sorunda aslında bu temada. Adı üstünde açık tema olduğu için renk değişimine sanırım kasıtlı olarak izin verilmiyor. Ve beyaz üzeri siyah ikonlar ile karşılaşıyoruz. Lakin kullanıcıların bir çoğuna itici geleceği kesin. Bu sebep ile de tema değiştirip sorunu çözeceğiz. İşte Adımlar:

1- Başlat menüsü ardından ayarlara tıklayın.

2- Kişiselleştirme Ve temalar’a tıklayın.

3- Temayı değiştir başlığı altında bulunan windows Temasına tıklıyoruz.

Windows 10 Görev çubuğu rengi değişmiyor, Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri oldu

4- Ve artık Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Grileşme sorununu çözmüş oluyoruz.

Windows 10 Görev çubuğu rengi değişmiyor, Başlat, Görev Çubuğu Ve İşlem Merkezi Gri oldu

Görev çubuğu ile ilgili diğer konular için lütfen tıklayın.

Windows 10: Görev Çubuğu Rengi Özel Tema’da Neden Değişmiyor

Windows 10 Da Başlat Menüsü Ve Görev Çubuğu Rengini Değiştir

Görev Çubuğuna Birden Fazla Kişi Yerleştir

Windows 10 Kişiler Simgesi Görev Çubuğundan Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Görev Çubuğu Otomatik Gizlenmiyor

Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama

Windows 10 da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme

Windows Görev Çubuğunda Ön İzleme(Aero Peek )Boyutunu Arttır

Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle Veya Göster

Görev Çubuğunda Görev Görünümü Simgesi Kayboldu Çözümü

Görev Çubuğu Ve Sistem Tepsisinde Ses Simgesi Yok

Windows 10’Da Görev Çubuğu Yer Değişimi

Windows’da Geri Dönüşüm Kutusunu Görev Çubuğuna Sabitle

 

 

“Windows 10 Görev Çubuğu Rengi Değişmiyor” üzerine 14 yorum

 1. mağazadan indirdiğimiz temayı kullanmak istediğimizde aynı sorunu yaşıyoruz görev çubuğu tekrar açık renge geçiyor ve renk seçme imkanımız yine elimizden alınıyor bu büyük bir sorun bence bu konuyla ilgili bir çözüm üretirseniz sevinirim çünkü bu görev çubuğu bayağı midemi bulandırdı bilgisayarımdan tiksindim açıkçası saygılarımla

  Yanıtla
 2. İyi güzel anlatmışsınız. Buna bir çözüm yazan da olmamış, benim görebildiğim kadarıyla. Ancak bir sorun var. Burada anlattıklarınıza göre, beyaz görev çubuğundan kurtulmak için belirtmiş olduğunuz temayı kullanmak zorundayız. Zira şimdi, daha önceden (önceki win10 sürümlerimde sıkıntısız olarak) kullandığım temayı yükledim ve aynı sorunla yeniden karşılaştım. Windows mağazasındaki onlarca temada aynı sorunu yaşayacaksak, bunun hiçbir anlamı yok. Benim açımdan sorun hallolmadı ne yazık ki.

  Not: Yukarıda bahsettiğim tema, “Community Showcase Aqua” isminde ve Microsoft Store’da ücretsiz olarak bulabilirsiniz. İsteyen deneyebilir.

  Yanıtla
 3. 1903 deneyim dedim. Varsayılan açık temada geliyormuş w10 kurduğumda ilk yaptığım saydamlık efektlerini kapatıp kenarlara siyah atamak , baktım ilgili menü pasifte, tam microsoft bug’ı mı acaba derken , çözümü güzel açıklamışsın emeğine sağlık. Bize de faydan dokundu teşekkürler.

  Yanıtla
  • @Webkenti

   AYnen bende saydamlık kapatıp kenar ve başlık çubuklarının rengini değiştiriyorum. BU sorun ile karşışalınca bende çşok oldum. Karşıtırarak buldum. Ve insanların bundan rahatsız olcağını düşündüğüm için anlatmak istedim. Rica ederim. Yorumun için teşekkür ederim Levent 🙂

   Yanıtla
 4. Aynı sorun bende vardı valla helal olsun cevabı microsoft un sitesinde bile bulamadım dediklerinizi yaptım anında görev çubuğunun rengini değiştirebildim , helaliniz var

  Yanıtla

Yorum yapın