Görev Çubuğuna Birden Fazla Kişi Yerleştir

Görev Çubuğuna Birden Fazla Kişi Yerleştir

Windows 10’da, Kişilerimi görev çubuğuna sabitleme, hızlı bir şekilde bir konuşma başlatmanızı ve yakın olan kişilere dosya göndermenizi sağlar. Windows 10 kullanıcılarının bir kısmı bu özelliği kullansa dahi bir kısımda kullanamamışlardır. Geçmişteki gibi bu özelliği kullanmak istemezseniz kapatabilirsiniz. Lakin 1903 ile birden fazla kişiyi görev çubuğuna sabitleyerek hızlı iletişime geçebilirsiniz

Windows 10’da kişilerim’e birden fazla kişiyi ekleme

Görev çubuğuna eskiden birden fazla kişi eklemek için registry kaydı ile görev çubuğuna sabitleyebilirken artık 1903 ile birlikte bu özellik ayarlara ilave edilmiştir. Nerede ve nasıl ayarlayabiliyoruz derseniz makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

1- Başlat menüsüne tıklayın. Sonrasında Ayarlara tıklayın ve ardından kişiselleştirmeyi seçin.

Windows 10'da kişilerim'e birden fazla kişiyi ekleme

2- Sol menüden görev çubuğunu seçin.

Windows 10'da kişilerim'e birden fazla kişiyi ekleme

3- Sağ bölmeden kişileri bulun ve kişileri görev çubuğunda göster ayarı kapalı ise açık konuma getirin. Ve ardından kaç kişi gösterileceğini seçin.

Windows 10'da kişilerim'e birden fazla kişiyi ekleme

Hepsi bu kadar. Özellik de gençlerin çok kullanacağı bir özellik olduğunu düşünüyorum ve artık arkadaş listelerini görev çubuğunda fazlası ile görebilecekler…

Windows 10 Kişiler Simgesi Görev Çubuğundan Nasıl Kaldırılır

“Görev Çubuğuna Birden Fazla Kişi Yerleştir” üzerine 2 yorum

  1. Vaybe microsoftun bunu kolaylaştıracağını sanmıyordum , ilk defa kullanıcıları dinlemişe benziyorlar hayret, elinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın