Facebook Arkadaş Listesindeki Devredışı Kalan Hesapları Sil

Facebook’ta hepimizin arkadaşları var. Bazıları düzenli olarak bir şeyler yayınlarken, diğerleri Facebook’u hiç kullanmıyor. Daha da kötüsü, bazıları sizi oyun davetleriyle bombardıman ediyor. Tüm bunların yanında  sesi soluğu çıkmayan arkadaşlarınızda vardır. Yani devre dışı kalan hesaplar.

Facebook Arkadaş Listesindeki Devredışı Kalan Hesapları Sil

İşte bu günkü konumuzda Facebook arkadaşlarınızdan devre dışı kalan profilleri nasıl arkadaş listenizden sileceğinizi anlatacağım.


Facebook arkadaş listenizden devre dışı kalmış arkadaşları silme:

Devre dışı bırakılmış bir profilin fotoğrafları ve Facebook’taki diğer şeyler diğer kullanıcılardan gizlenir. Facebook, fotoğraflar, yazılar, arkadaşlar, videolar vb. İçeren verileri silmez. Aynı profil yeniden etkinleştirildiğinde tüm veriler yeniden görüntülenir.

Devre dışı bırakılmış profilleri Facebook hesabınızdan kaldırmak için önce Arkadaşlar bölümünü ziyaret etmeniz gerekir. Ardından, kaldırmak istediğiniz aktif olmayan profillerini bulun ardından onları arkadaşlıktan çıkarmanız gerekir, işte adımlar…

Facebook web sitesini bilgisayar’dan yada masaüstü görünümü olarak telefondan açın.

1- Profilinize gidin. Ardından, kapak fotoğrafınızın altında bulunan Arkadaşlar sekmesine tıklayın. Devre dışı bırakılmış profillere erişilemez ve devre dışı bırakılmış profillerin profil resmi yoktur. Bunun yerine, varsayılan Facebook silueti vardır. Ancak, siluet resimli her profil, devre dışı bırakıldığını göstermez. Bazı insanlar profil resmini kaldırmış olabilir.

2- Devre dışı bırakılmış profilleri tanımlamanın bir başka yolu, adlarının yanındaki toplam ortak arkadaş sayısını aramaktır. Profil varsayılan Facebook resmine sahipse ve ortak arkadaşlar göstermiyorsa, hesabın devre dışı bırakıldığı anlamına gelir.

3- Facebook varsayılan resme sahip olan profile tıkladığınızda Profil mevcutsa, ona yönlendirileceksiniz. Ancak, devre dışı bırakılmışsa, hesabın devre dışı bırakıldığını söyleyen bir pencere açılır.

Facebook arkadaş listenizden devre dışı kalmış arkadaşları silme:

4- Son olarak, devre dışı bırakılmış profili bulduktan sonra, adlarının yanında bulunan Arkadaşlar açılır seçeneğine tıklayın ve menüden Arkadaşlarımdan çıkar’ı seçin.

5- Arkadaş listenizden çıkardığınız için o kişi hesabını yeniden etkinleştiğinde birbirinizin özel yayınlarını görüntüleyemez, yorumlayamaz veya beğenemez veya hikayeleri görüntüleyemezsiniz. Bunların hepsini yapmak istiyorsanız, tekrar sildiğiniz kişiyi eklemek zorunda kalacaksınız.

Hesabı devre dışı kalan kişileri silmek istemiyorsanız gizlemeyi seçebilirsiniz. Örneğin kısıtlılar listesi gibi. İşte nasıl yapacağınızı anlatan link:

Facebook’da Silemediğinizi Kısıtlayın

Facebook Arkadaş Önerileri Nasıl Belirleniyor?

Facebook’da Arkadaşınız Olmayan Kişileri Engelleme

Facebook’ta Arkadaşlık İsteği Nasıl Geri Alınır

Facebook Profiline Telefon Numarası Ekleme-Gizleme Ve Silme

Facebook’da Hareketler Dökümü Nedir

Facebook’ta Kullanıcı Adı Değiştirme

Facebook’da E-Posta Adresi Nasıl Gizlenir?

Yayınlanma tarihi: 3 Nis 2019-Güncellenme tarihi 20-05-2021“Facebook Arkadaş Listesindeki Devredışı Kalan Hesapları Sil” üzerine 4 yorum

  1. Avatar for ihsan duru

    Facebook un özelliklerini pek bilmem yazınızdan sonra ilgili yerden devre dışı bir hesabı arkadaşlıktan çıkartabildim, elinize sağlık

    Cevapla
  2. Avatar for Gül aktuna

    Elinize sağlık bu şekilde olan arkadaşlarım vardı sayenizde halletim.

    Cevapla

Yorum yapın