Google Chrome Yeni Sekme Sayfasındaki Bağlantıları Kaldır

2270 Görüntülenme

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasındaki Bağlantıları Kaldır - www.ceofix.com

Google Chrome kullanıyorsanız, varsayılan giriş sayfası yeni bir sekmedir. Google Chrome’daki varsayılan yeni sekme, genel bakışta en son ziyaret edilen web sayfalarına işaret eden bağlantıları gösteriyordu.(  Göz atma geçmişi olarak da bilinir.)Son sürümlerinde artık kendimiz bağlantı ekleyebiliyoruz. Ve bu bağlantıları kaldırabiliyoruz. Lakin bazı kullanıcılar buradaki bağlantıları kaldıramadığından şikayetçiler. Ve bu sebep ile Belkide Chrome sürümlerinden kaynaklı bir davranış yada bilgisayarlarında denedikleri bir yazılım ile karşılaştıkları bu sorun ile karşılaşıyor olabilirler. Lakin tüm bunlara karşın aşağıdaki adımlar denenebilir. Bir çözüm olmaz ise google chrome’u kaldırıp yeniden kurmanızı tavsiye edeceğim.

Bağlantıları Google Chrome’dan kaldırmak için kullanabileceğiniz yöntemler:

1-İlk yöntem, tarama geçmişini temizlemektir. Bu bağlantıları kaldırabilir, ancak daha sonra yeniden oluşturabilir. Google Chrome’u açın, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya tıklayın, Diğer Araçlar’ı seçin ve tarama verilerini temizle’yi tıklayın. Aynı zamanda klavyenizdeki CTRL + SHIFT + DEL tuşlarını da kullanabilirsiniz.
Zaman aralığını tüm zamanlara ayarlayın ve “tarama geçmişi” onay kutusunu işaretleyin. İsterseniz “çerezler ve diğer site verileri” ve “önbelleğe alınan resimler ve dosyalar” onay kutusunun işaretini de seçebilirsiniz. Ccleaner gibi bir yazılım ile de temizlik yapabilirsiniz.

2- Bağlantıların köşesindeki üç noktalı simgelere tıklayıp tek tek kaldırmayı deneyin.

 

Bağlantıları Google Chrome'dan kaldırma - www.ceofix.com

3- Yeni sekmedeki bağlantıları gizlemenin diğer yolu başlangıç ​​sayfası ayarlamaktır.

Yeni sekmedeki bağlantıları gizle - www.ceofix.com

Google Chrome’u açın, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya tıklayın ve Ayarlar’ı açın. “Başlangıçta” bölümüne gidin ve “Belirli bir sayfayı veya sayfa grubunu aç” işaretleyin. Yeni sayfa ekle’ye tıklayıp, www.google.com.tr yazın.

4- Chrome’un son sürümünü kullanın.

Umarım sorun çözülür.

Bilgisayarda Sistemi Ve Boş Disk Alanını Temizle

Google Chrome’da Kısayollar Ekleme

Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Bilgisayarda Sistemi Ve Boş Disk Alanını Temizle“Google Chrome Yeni Sekme Sayfasındaki Bağlantıları Kaldır” üzerine 2 yorum

  1. Çok teşekürler eski chrome kullanıyordum ve bu sorun vardı , elinize sağlık

    Cevapla
    • Rica ederim Gül 🙂

      Cevapla

Yorum yapın