Android Telefonda Google Widget’ini Tema Rengine Göre AyarlaAndroid Telefonda Google Widget'ini Tema Rengine Göre Ayarla - www.ceofix.com

Renk uyumları kimileri için çok önemlidir. İllaki A’dan Z’ye herşey uyumlu olmalı göze hitap etmeli. E doğru mu evet renk uyumu her zaman güzel oluyor. Android telefonlarda duvar kağıdı yada tema rengine göre google widgetini özelleştirebiliriz.

Google Widgeti Nasıl özelleştirilir ?

Elbetteki google widgetini özelleştirebilmek için ana ekranda ekli olması lazım. Şayet ana ekran ekli değil ise önce ana ekrana google widgetini eklemelisiniz. Ana ekrana nasıl google widgeti ekleyebileceğinizi makale sonundaki linklerde bulabilirsiniz.

Google Wİdgeti’nin Rengini ve Stilini Değiştir

1- Ana ekranda Google widgetinin ” G” harfinin üzerine dokunun.

2- Sağ alt köşedeki ızgara şeklindeki diğer isimli butona dokunun.

Google Wİdgeti'nin Rengini ve Stilini Değiştir - www.ceofix.com

3- Widgeti özelleştir bağlantısına dokunun. Açılan ekranda google widgetini istediğimiz gibi değiştirebileceğiz.

Örneğin G üzerinde değişikli yapmak için G harfine dokunun yazı “G” mi ” Google ” mi olarak görüneceğini seçin, kapat butonuna dokunup düzenlemeye devam edin.

G harfinin yanındaki yuvarlağa dokunup widgetinin geometrik olarak nasıl görüntüleneceğini seçin. Örneğin dikdörtgen olanı seçtim ve kapat butonuna dokundum.

Google Wİdgeti'nin Rengini ve Stilini Değiştir- www.ceofix.com

üçüncü yuvarlakda renk paleti var .Widgetin rengini belirleyeceğiz. palete dokunalım. Renkli, beyaz siyah, siyah beyaz yada istediğiniz rengi vermek için sol köşedeki kalem butonuna dokunun.

Google Wİdgeti'nin Rengini ve Stilini Değiştir- www.ceofix.com

Renk skalasından rengi seçin. Ve kapat butonuna dokunun. rengi belirledikten sonra ekranda kalem ikonu yerine damla ikonu göreceksiniz. Damla ikonundan da şeffaflık derecesini ayarlayın. Çubuk gölgelendirme ayarından sonra yine kapat butonuna dokunun. Son olarak sağ üst köşedeki bitti butonuna dokunup ayarları kaydedin. Kaydettikten sonra Ana ekrana geldiğinizde artık ayarlarınızdaki değişiklikleri görebileceksiniz.

Google Wİdgeti'nin Rengini ve Stilini Değiştir- www.ceofix.com

Video İzle:

Sizin için Seçtiklerimiz:

Android’de Hava Durumu Ve Yol Konum Bildirimlerini Kapat

Android Telefonda Hava Durumu Widgetini Şeffaf Yap

Android Nougat Google Now Nasıl Etkinleştirilir

2 Yorum

  1. Computer man Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir