Android’de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla

Android'de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla - www.ceofix.com
Bir Android akıllı telefon veya tablet’de parmağınızı ekranın üst tarafından aşağıya doğru kaydırdığınızda, ayarlar için bildirim sekmesi dediğimiz bir ekran gelir. Ekranı biraz daha aşağı doğru kaydırdığımızda ise ayarları görürüz. Nedir bu ayarlar? WiFi özelliğini açıp kapatmak, Bluetooth’u devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek, El Feneri’ni açmak, konum kapatıp açmak gibi pekçok hızlı ayara ulaşabiliriz.

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunan hızlı ayarları nasıl değiştireceğinizi daha önce bu konuda anlatmıştık.  Elbetteki bir düzen değişikliği yapıp hoşnut olmamış olabiliriz peki hızlı ayarları, varsayılan ayarlara göre nasıl sıfırlarız?

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bildirim sekmesindeki hızlı ayarlar nasıl sıfırlanır

Android cihazınızdaki hızlı ayarları, Google’ın veya cihazınızın üreticisinin belirlediği varsayılan ayarlara göre sıfırlamak isteyebilirsiniz. Hızlı ayarlara erişmek için bildirim sekmesini aşağı doğru indirin hızlı ayarları açın.

Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki düzenle butonuna dokunun.

hızlı ayarlar nasıl sıfırlanır - www.ceofix.com

Sağ üst köşede üç dikey nokta göreceksiniz, üç nokta simgesine dokunun. Ardından Sıfırla seçeneğini seçin. Artık hızlı ayarlar sıfırlandı. İstediğiniz gibi yeniden yapılandırabilirsiniz yada orjinal düzeninde kullanabilirsiniz

bildirim sekmesindeki hızlı ayarlar nasıl sıfırlanır - www.ceofix.com

Ekran görüntüleri android nougat’a aittir. Ve bu ayarlar oreo içinde geçerlidir. Bazı telefon modellerinde yukarıda anlattığım gibi üç dikey nokta simgesini bulamayabilirsiniz. BU simge yerine doğrudan bir Sıfırla butonunu görürsünüz. Sıfırla butonuna dokunun seçiminizi onaylayın. Sonuç: Tüm hızlı ayarlar Android’de ayarlanan varsayılan değerlere sıfırlanır.

Android Chrome’da Gelen Yeni Makale Bildirimlerini Engelle

Android Cihazda E-Posta Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir

Whatsapp Bildirim Işığının Rengini Değiştir

Android Telefonda Rahatsız Etmeyin Modunu Kişiye Özel Yap“Android’de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla” üzerine 4 yorum

 1. dediğiniz gibi bende biraz daha farklı çıktı buton yok. ama yapabildim 🙂

  Cevapla
  • Sevindim olmasına .Teşekkürler Derya

   Cevapla
 2. Bu ayarların sıfırlandığını ilk defa duyuyorum , elinize sağlık arasıra gerekli oluyordu

  Cevapla
  • Sağolasın Computer man

   Cevapla

Yorum yapın