Android’de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla

Android'de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla

Bir Android akıllı telefon veya tablet’de parmağınızı ekranın üst tarafından aşağıya doğru kaydırdığınızda, ayarlar için bildirim sekmesi dediğimiz bir ekran gelir. Ekranı biraz daha aşağı doğru kaydırdığımızda ise ayarları görürüz. Nedir bu ayarlar? WiFi özelliğini açıp kapatmak, Bluetooth’u devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek, El Feneri’ni açmak, konum kapatıp açmak gibi pekçok hızlı ayara ulaşabiliriz.

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunan hızlı ayarları nasıl değiştireceğinizi daha önce bu konuda anlatmıştık.  Elbetteki bir düzen değişikliği yapıp hoşnut olmamış olabiliriz peki hızlı ayarları, varsayılan ayarlara göre nasıl sıfırlarız?

Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bildirim sekmesindeki hızlı ayarlar nasıl sıfırlanır

Android cihazınızdaki hızlı ayarları, Google’ın veya cihazınızın üreticisinin belirlediği varsayılan ayarlara göre sıfırlamak isteyebilirsiniz. Hızlı ayarlara erişmek için bildirim sekmesini aşağı doğru indirin hızlı ayarları açın.

Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki düzenle butonuna dokunun.

Android'de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla

Sağ üst köşede üç dikey nokta göreceksiniz, üç nokta simgesine dokunun. Ardından Sıfırla seçeneğini seçin. Artık hızlı ayarlar sıfırlandı. İstediğiniz gibi yeniden yapılandırabilirsiniz yada orjinal düzeninde kullanabilirsiniz

bildirim sekmesindeki hızlı ayarlar nasıl sıfırlanır - www.ceofix.com

Ekran görüntüleri android nougat’a aittir. Ve bu ayarlar oreo içinde geçerlidir. Bazı telefon modellerinde yukarıda anlattığım gibi üç dikey nokta simgesini bulamayabilirsiniz. BU simge yerine doğrudan bir Sıfırla butonunu görürsünüz. Sıfırla butonuna dokunun seçiminizi onaylayın. Sonuç: Tüm hızlı ayarlar Android’de ayarlanan varsayılan değerlere sıfırlanır.

“Android’de Bildirim Sekmesindeki Hızlı Ayarları Sıfırla” üzerine 4 yorum

  1. Bu ayarların sıfırlandığını ilk defa duyuyorum , elinize sağlık arasıra gerekli oluyordu

    Yanıtla

Yorum yapın