Bir Sürücünün Güncellenme Tarihini BulalımBir Sürücünün Güncellenme Tarihini Bulalım- www.ceofix.com

Sürücü güncellemeleri , güvenlik ve stabilite için gereklidir gel gelelim eğer donanımla ilgili herhangi bir sorun ve şikayetiniz yoksa ve herşey düzgün çalışıyorsa sürücü (Driver) güncellemesi yapmanız stabiliteyi riske atabilir. Mesela Ethernet bağlantınız sebepsiz yere düşüyorsa veya yazıcınız düzgün yazdırma yapmıyorsa.

İlk olarak varsa güncel sürücüsünü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu kuralın ana istisnası video sürücüleridir. Diğer sürücülerden farklı olarak, özellikle yeni oyunlarda yeni video sürücüleri performans artışına yol açabilir. Bazende yeni sürücüler sorunlara sebep olabilmektedirler , özellikle mavi ekran hataları en çok sürücü (Driver) güncellemesinden sonra oluşmaktadır. Böylesi bir durumda Bilgisayarı güvenli mod da başlatıp bu soruna sebep olan sürücünün kaldırılması gerekir.

Bir sürücünün en son ne zaman güncellendiğini nasıl anlarız?

Sürücünün en son ne zaman güncellendiğini bulmanın iki farklı yöntemi mevcuttur bunlardan ilki Aygıt yöneticisine gidip bakmak. Bunun için çalıştırdan aşağıdaki komutu vererek Aygıt yöneticisini açalım.

devmgmt.msc

Açılan aygıt yöneticisinde mesela ben dahili grafik kartı sürücümün en son ne zaman güncellendiğini bulacaksam , sürücüye sağ tıklayıp özellikler deriz.

sürücü en son ne zaman güncellendi-www.ceofix.com

Ardından Ayrıntılar sekmesine geçip aşağı açılır menüden Yükleme tarihi kısmını seçersek, sürücünün son güncellendiği tarihi buluruz.

Bir sürücünün en son ne zaman güncellendiğini nasıl anlarız? www.ceofix.com

Sürücü güncelleme tarihlerine birde; Ayarlar – Güncelleştirme ve güvenlik – Güncelleştirme geçmişini görüntüle kısmından da ulaşabiliriz.

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

Windows’da Sürücü İsimlerini Değiştirme

Windows 10 Aramaya Sürücü Konumu Ekle Ve Dizin Oluştur

2 Yorum

  1. Gül aktuna 22 Aralık 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 22 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir