Android Telefon’a Ekran Koruyucu Ayarla

Android Telefon'a Ekran Koruyu Ayarla - www.ceofix.com

Her kişisel tercih kullanıcıya göre farklılık gösterir. Telefon kapalı mı? Değil mi? Telefon kilit ekranında kapalı olduğunda siyah ekran kalır. Bazı kullanıcılar siyah ekran kalmasını istemez. Ve ekranda herhangi bir şeyin görünmesini ister ve bilgisayardaki gibi bir ekran koruyucu olmasını bekliyor.

Akıllı Telefonda ekran koruyucu kullanabilir miyiz?

Telefonda da ekran koruyucu kullanabilir miyiz? Elbette kullanabiliriz. Akıllı telefonlarda da ekran koruyucu özelliği var. Keza pil tüketme bakımından biraz kullanışsız olsa bile arada çeşitli sebeplerden dolayı istenebiliyor.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?

1- Ayarlar menüsüne dokunun. Ayarlardan ekran ayarlarını seçin. Ekran ayarlarını seçtiğinizde aşağı doğru kaydırın. Ekran koruyucuyu göreceksiniz. Ekran koruyucuya dokunun.

2- İki tane seçiminiz var. Biri Renkler , diğeri fotoğraflar. Renkler gökkuşağı gibi oluyor fotoğraflar ise sizin cihazınızdan yada diğer uygulamalar içindeki resimlerden seçiliyor. Fotoğrafları seçmek için fotoğraflara dokunalım.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?www.ceofix.com

3- Genel ayarları ile karşılaşacaksınız. Genel ayarlarından tercihlerinizi yapın. Ve görüntülenecek olan resimler içinde tercihlerinizi yapın. Her hangibir bir onaylama butonu yok.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?www.ceofix.com

Sadece tik atıp geri butonuna dokunmanız yeterli. Ayarlardan çıkın ve telefona dokunmayın. Telefonun uyku moduna geçmesi için verdiğiniz sürenin sonunda siyah ekran yerine ayarladığınız resimler gelecektir.

NOT: konu anlatımı sony xperia XA ultra üzerinden anlatılmıştır. Cihaz modeliniz farklı ise benzer yollar ile sizde ekran koruyucuyu ayarlayabilirsiniz.

Androidde Kilit Ekran Saati Nasıl Değiştirilir

Kilit Ekranda Sahip Bilgileri Görünsün

Android’de Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır“Android Telefon’a Ekran Koruyucu Ayarla” üzerine 2 yorum

  1. Ekran koruyucu kullanmıyorum ama anlatımızdan sonra bir denmeye karar verdim , elinize sağlık

    Cevapla
    • Teşekkürler 🙂

      Cevapla

Yorum yapın