Android Telefon’a Ekran Koruyucu Ayarla

Akıllı Telefonda ekran koruyucu kullanabilir miyiz?

Android Telefon'a Ekran Koruyucu Ayarla

Her kişisel tercih kullanıcıya göre farklılık gösterir. Telefon kapalı mı? Değil mi? Telefon kilit ekranında kapalı olduğunda siyah ekran kalır. Bazı kullanıcılar siyah ekran kalmasını istemez. Ve ekranda herhangi bir şeyin görünmesini ister ve bilgisayardaki gibi bir ekran koruyucu olmasını bekliyor.

Telefonda da ekran koruyucu kullanabilir miyiz? Elbette kullanabiliriz. Akıllı telefonlarda da ekran koruyucu özelliği var. Keza pil tüketme bakımından biraz kullanışsız olsa bile arada çeşitli sebeplerden dolayı istenebiliyor.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?

1- Ayarlar menüsüne dokunun. Ayarlardan ekran ayarlarını seçin. Ekran ayarlarını seçtiğinizde aşağı doğru kaydırın. Ekran koruyucuyu göreceksiniz. Ekran koruyucuya dokunun.

2- İki tane seçiminiz var. Biri Renkler , diğeri fotoğraflar. Renkler gökkuşağı gibi oluyor fotoğraflar ise sizin cihazınızdan yada diğer uygulamalar içindeki resimlerden seçiliyor. Fotoğrafları seçmek için fotoğraflara dokunalım.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?

3- Genel ayarları ile karşılaşacaksınız. Genel ayarlarından tercihlerinizi yapın. Ve görüntülenecek olan resimler içinde tercihlerinizi yapın. Her hangibir bir onaylama butonu yok.

Telefonda ekran korucuyu nasıl ayarlarız?

Sadece tik atıp geri butonuna dokunmanız yeterli. Ayarlardan çıkın ve telefona dokunmayın. Telefonun uyku moduna geçmesi için verdiğiniz sürenin sonunda siyah ekran yerine ayarladığınız resimler gelecektir.

NOT: konu anlatımı sony xperia XA ultra üzerinden anlatılmıştır. Cihaz modeliniz farklı ise benzer yollar ile sizde ekran koruyucuyu ayarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki linklerdeki konularda ilginizi çekebilir. Tıklayıp bilgi alabilirsiniz!

Androidde Kilit Ekran Saati Nasıl Değiştirilir

Kilit Ekranda Sahip Bilgileri Görünsün

Android’de Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır

Android’in Hangi Sürümünü Kullanıyorum Sürüm İsmi Ne?

Android Telefonda Wifi İle Mobil Veri Arasında Geçiş Yap

Android’de Uygulama İzinlerini Ayarla

Telefonun Pilini En Fazla Ne Tüketiyor

“Android Telefon’a Ekran Koruyucu Ayarla” üzerine 4 yorum

Yorum yapın