Yazılımsız-Online Youtube Playlist Nasıl İndirilir

Youtube’da eğitici ve öğretici pek çok video var. Ve bu videoların kalıcılığından insanlar hep şüphe ediyorlar. Ya bu kanal kapatılırsa, ya bu videoları yükleyen youtuber videolarını kanalından silerse gibi soru işaretleri ve tedirginlik ile videolardaki güzel bilgileri kaybetmemek için genellikle indirme işlemi yapıyorlar.

Yazılımsız-Online Youtube Playlist Nasıl İndirilir

Youtube videoları genellikle ya online araçlar ile yada bilgisayarlara yüklenen yazılımlar ile indirildiğini hepimiz biliyoruz. Ancak toplu olarak indirmeyi insanlar daha çok tercih ediyorlar. Mesela bir youtuber’ın oynatma listesini toplu olarak indirmek gibi.

Youtube’da playlist’i toplu indirme

Bu oldukça önemli konudur. Çünkü youtuber’lar videolarını kategorilere ayırıp bir playlist oluştururlar. Örnek olarak Ceofix youtube kanalımızı incelerseniz windows, akıllı cihazlar, yazılım, internet, ipuçları, ürün incelemeleri gibi playlistlerimizi göreceksiniz. Bu bizim kanalımızda olduğu gibi diğer kanallarda da mevcuttur. Ve bu youtube oynatma listesi (playlistleri) zip dosyası halinde tek link olarak ücretsiz ve zahmetsiz indirmek mümkündür. Nasıl mı? Aşağıdaki adımları ve videomuzu izleyerek.

Online Youtube oynatma listesini indirme:

Youtube’u açın.

İlgili kanalın ana sayfasına gidin. Ben Ceofix youtube kanalımız üzerinden anlatacağım.

Oynatma listelerinden istediğiniz oynatma listesini bulun. Örneğin yazılım kategorisi. Yazılım oynatma listesi  yanındaki “Tümünü Oynat” butonuna sağ tıklayın ve bağlantı adresini kopyalaya tıklayın.

Online Youtube oynatma listesini indirme:

Online olarak topluca youtube oynatma listesini indirmek için bu linke tıklayın.

Kopyaladığınız bağlantıyı “insert url here” kutusuna yapıştırın.

Online Youtube oynatma listesini indirme:

Download açılır menüsüne tıklayın. Videoyu indirmek istediğiniz mp3 ses dosyası yada mp4 video kalitesini seçin. Bu seçiminizin hemen ardından convert başlayacaktır. Process yani “işlem- bölmesinde yüzdeli olarak dönüşümün ne kadar kaldığını  bildiren bir gösterge bulunur. Status durum bölümünde ise veri alınıyor yazıyor olacaktır.

Youtube'da playlist'i toplu indirme

Bir süre sonra convert işlemi tamamlanacak ve indirme otomatik olarak başlayacaktır.

Bir play list listesinde örneğin 40 video var ise bu videoların sadece belli adedini indirir. Misal 26 adet video bilgisayarınıza .rar dosyası halinde inecektir.

Bilgisayara inen .rar dosyasına sağ tıklayıp youtube oynatma listesini .rarten çıkartın.  Eksik olan  videoa sayısına bakın. 1 Den 25 ‘kadar video indirildi ise  kalan videoaları yine bir 25!lik olarak toplu indirmek için  yapmanız gerekenler çok basittir.

Aynı oynatma listesi “insert uRL here” kutusunda iken kutunun altındaki setting bağlantısına tıklayın. Burada play list start ve playlist end kutularını göreceksiniz. 25 video bilgisayarınıza .rar halinde indi.  Kalan oynatma listesinin devamı için play list start kutusuna 26 play list end kutusuna ise 40 yazıp üstteki home butonuna tıklıyoruz. ( 40 yazmamım sebebi playlistte 40 video var diye.

Youtube'da playlist'i toplu indirme

Ve download açılır kutusundan videonun dönüştürmek istediğimiz türünü seçeriz, ses dosyası video dosyası ile birlikte kalite seçiminede dikkat etmeliyiz. Seçimi yaptıktan sonra yine dönüşüm işlemi başlar. Bittiğinde ise hemen download işlemi başlayacaktır. Bilgisayara inen .rar dosyasına sağ tıklayıp youtube oynatma listesini .rarten çıkartın.

Şayet oynatma listesinde 150 video var olduğunu düşünürsek 26-50 yazıp sonraki 100 indirme için 51-76 gibi  işlemlerin benzerini gerçekleştirmemiz gerekir.

Önemli not:

Eğer process bölümü uzun süre beklemenize rağmen boş kalırsa yani gösterge yok ise indirme başlamayacak demektir. İlerleyen gün veya saatlerde aynı işlemi tekrarlayın. Sanırım server yada yoğunluktan servis bazen çalışmıyor.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Youtube Oynatma Listesi Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Youtube’dan Videolar Nasıl Silinir 

Youtube Kanalına Sosyal Ağ Bağlantıları Nasıl Eklenir?

Youtube Videoları Şifreli Nasıl Paylaşılır?

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Youtubeda Bir Şarkı Otomatik Olarak Nasıl Tekrar Dinlenir?

Youtube’da Video Nasıl Kesilir?

Youtube’da Popüler Kanallar Ve Önerilen Kanallar Nedir

“Yazılımsız-Online Youtube Playlist Nasıl İndirilir” üzerine 2 yorum

  1. İnanılmaz işime yarayacak , Elinize aklınıza , emeğinize sağlık , kanalınızı iyiki takipteyim , başarılarınızın devamını dilerim

    Yanıtla

Yorum yapın