WhatsApp’a Kişisel Depolama Alanı Ekle

WhatsApp'a Kişisel Depolama Alanı Ekle

Bazen bir notu, resmi, belge yada farklı dosyaları kaybetmek istemediğimizde hemen bunları kendimize bir mail atarak ya not almaya çalışırız yada depolama olarak yine mailimize göndeririz ve masa üstüne geçince bilgisayardan maili açıp bu notlarımıza ulaşmaya çalışırız.

Fakat buna hiç gerek yok. Whatsapp’de kendimize özel bir depolama alanı yapıp sadece kendimizin görebileceği notlar almak için kendimize göre bir sohbet penceresi oluşturabiliriz. Bu özellik ile kişisel belgeler, linkler, resimler, notlar, alışveriş listeleri veya istediğimiz her şey için WhatsApp’ı kullanabiliriz.

Böylelikle kendinize bir e-posta göndermeden, USB belleğe kaydetmeden veya Dropbox gibi başka bir hizmete kaydolmak zorunda kalmadan, telefonunuzla bilgisayarınız arasında belgeleri hızlı bir şekilde paylaşabiliriz. Nasıl mı? işte adımlar…

Whatsapp’de kimsenin göremeyeceği bir alan oluşturup not nasıl alınır? Yani Whatsapp’de sadece kendinize mesaj atma yöntemi nedir?

Temel fikir, WhatsApp içinde bir grup oluşturmanıza dayanıyor. Ancak bu grupta yalnızca siz olmalısınız.

1- Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın. sağ üstteki üç noktayı tıklayın ve Yeni grup’u seçin.

WhatsApp'a Kişisel Depolama Alanı Ekle

2- Herhangi bir kişiyi seçin ve yeşil oku tıklayın. Yeni gruba bir isim verin. Örneğin ben “notlar yazdım” ve kaydetmek için yeşil onay kutusunu tıklayabilirsiniz.

 Kişisel Depolama Alanı

4- Ardından, grubun üyelerini görebileceğiniz üstteki yeşil çubuğa basın. Aşağıdaki görüntüye benzeyen bir şey görmelisiniz. Daha önce gruba eklediğiniz kişiyi basılı tutun ve kişiyi  gruptan çıkartın.

whatsapp grupdan kişi çıkar

İşte hepsi bu kadar, şimdi sadece kendinizin olduğu bu grupta belgeler, resimler, notlar ve istediğiniz herhangi bir şey paylaşabilirsiniz.

Whatsapp'de sadece kendinize mesaj at

Ve masaüstünüzde WhatsApp Web üzerinden erişilebilirsiniz.

Yayınlanma tarihi: 23 Kas 2018-SOn güncellenme : 16-02-2023

“WhatsApp’a Kişisel Depolama Alanı Ekle” üzerine 4 yorum

 1. Bir yaşıma daha girdim 40 yıl düşünsem aklıma böyle birşey olduğu gelmezdi elinize sağlık bende hep kendi kendime email atardım bundan sonra bunu kullanırım, teşekürler

  Yanıtla
  • @Faruk koru

   Rica ederim Faruk. Genelde bende mail atıyordum 🙂 Veya tanıdık olan kişilere atıyorum önemli değil filan diyordum. Artık bu şekilde notlar için boş bir grup kullanıyorum

   Yanıtla

Yorum yapın