Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Bugün kilit ekran hatalarını bir tık ile gideriyoruz. Windows 10 kilit ekranda 3 seçeneğimiz bulunur resim, slide gösterisi ve windows spot ışığı.

Kullanıcılar genellikle windows spot ışığını seviyorlar. Windows spot ışığı seçili olduğunda bing üzerindeki resimler ara ara sistem tarafından değiştiriliyor. Ve Gizlilik ayarlarınızda geri bildirim açık ise bu resmi beğendinimiz mi sorusu ile karşılaşabiliyorsunuz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim Windows 10’un kilit ekran hataları bitmek bilmiyor. Kilit ekranın gri kalması , kilit ekranın kilitlenmesi , kilit ekranda bir resmin sıkışması ve hiç değişmemesi gibi. Ancak tüm bu sorunları bir script ile çözebiliyoruz.

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Ve  bu scriptimiz ile bu sorunları tek tek çözmek  yerine hepsini bir arada çözmeyi tercih ettik.  27 Ocak 2018 tarihli script, windows 10 1909 güncellenmesi ile 23 aralık 2019’da yenilenmiştir. 

Windows spot ışığı  window 10’un 1703 ve sonraki sürümleri 1909’da dahil stabil çalışmadığının kanaatine vardım.

Sebebi ise, spot ışığında resim sıkışma sorunları ve gri ekran sorunları ,resimlerin değişmemesi , mavi ekran kalma sorunları, resimlerin yenilenmemesi gibi…

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Windows 10 ‘un windows spot ışığını kullanırken resimlerin değişmemesi  kilitlenmesi ve resim sıkışması yada yanlış beğeni ile sürekli o resmin gösterilme sorunları var.

Windows spot ışığında bu gibi sorunlardan şikayetçi iseniz yapmanız gereken çok basit. Makale sonundaki kilit ekrani.rar’i indirin .rarten çıkartın. ve kilit ekran vbe dosyasına çift tıklayıp çalıştırın.

Bir süre bekleyin. Bu zaman zarfı içerisinde onarım yapılacaktır. Ve onarım sonrasında kilit ekran hataları giderildi bilgisayarınızı yeniden başlatın yazısı ile karşılacaksınız.

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Tamam butonuna tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle

Windows 10 Kilit Ekran Ayarları Kilitlenip Grileşti<

Windows 10’Da Kilit Ekran Resimlerini Yenile

Windows 10 Giriş Ekrandaki Şifreyi Göster Simgesini Kaldır

▼Download▼ Şifre:ceofix

Zip şifresi: ceofix“Windows 10 Kilit Ekran Ve Spot Işığı Hatalarını Fixle” üzerine 22 yorum

 1. kilit ekranı fotografını degiştiremiyorum istedigim bi fotograf koymak istiyorum ama hata veriyor heryerde aradım bi türlü sorunu çözemedim yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 2. O kadar güzel bir çözüm bulmuşsunuz ki sanırım kilit ekranı sorunlarının tümünü kapsıyor çünkü:
  benim Pc kilit ekranı ayarı bölümüne gelince sanki spot ışığını değil de resim modunu seçmişim gibi altta fotoğrafları gösteriyordu ve aynı zamanda spot ışığı diye gösteriyordu çok sağolun

  Cevapla
  • @talha

   bunun için bir şey demek güç. Kesin çözüm değil. Daha önce denediğin bir yöntem yada bilgisayardaki herhangi denedeğin ve reg kaydını değiştiren bişey buna sebebiyet verebilir. Videodaki açıklamalarımı dinleyebilirsin.

   Cevapla
 3. Emeğiniz için teşekkürler.Günlerce uğraşmış bir sonuç alamamıştım,verdiğiniz scripti çalıştırdım tek seferde başarılı oldu.Ellerinize sağlık.

  Cevapla
   • @Nimet Tuba Öz

    Merhaba, ayni sorun bende de var, günlerdir sorunu çözemedim, format attım yine ayni, bu olay bende sitres yaptı, ancak sizden aldıkları söylenilen scriptin indirme linkini bulamadım, windows 10 1803 versiyonu kullanıyorum, yardımcı olursanız bu stresten kurtulacağım saygılarımla…

    Cevapla
 4. Hay allah razı olsun sizden ne yaptımsa çözememiştim sorunu scripti çalıştırdıktan sonra bir restart yaptım harika oldu , Elleriniz dert görmesin

  Cevapla

Yorum yapın