Microsoft Word Ve Excel’deki Son Eylemi Tekrarlayın

Microsoft Office 2000 ve sonraki sürümlerde F4 tuşunun kullanılması, kullanıcının son kullanılan eylemi tekrarlamasını sağlar.

Microsoft Word Ve Excel'deki Son Eylemi Tekrarlayın

Uzun bir word belgesinde yada excel çalışma sayfasında son eyleminizi pek çok farklı alanlarda kullanmak isteyebilirsiniz. Elbetteki bu gibi durumlarda kullanıcılar word yada excel’in F4 tuş eylemini bilmiyorlar ise değiştirmek istedikleri alanları seçip yeniden yazı stilini yada rengini değiştirme eylemine giderler. Halbuki son eylemi tekrarlaması için F4 tuşunu kullanabilirsiniz. 

Örneğin, seçilen bir metnin yazı tipini değiştirdiyseniz ve metnin başka bir bölümünü aynı yazı tipine değiştirmek istiyorsanız, metni vurgulayın ve F4’e basın bunu otomatik olarak gerçekleştirin. Hemen adımlara geçelim.

Microsoft Word Ve Excel’de Son Eylem Nasıl Otomatik olarak Tekrarlanır?

( makale sonundaki videoyu da izleyebilirsiniz)

1- Excel yada word’u açın.

2- Bir metin yazın. Metnin belli yerlerini hep kırmızı yapmak istiyorsanız bir kere yazıyı seçip kırmızı yaptıktan sonra ikinci ve üçüncü kelimeleri kırmızı yapmak için sadece seçin ve F4 tuşuna basın.

Microsoft Word Ve Excel'deki Son Eylemi Tekrarlayın

Veya bir metni yazdıktan sonra tekrar aynı metni yazmak isterseniz sadece kopyalayıp yapıştırın ve bir sonraki tekrar için F4 tuşuna basın.

Microsoft Word Ve Excel'deki Son Eylemi Tekrarlayın

F4 tuşu ile eylem tekrarı sadece yazı rengi, stili ve kopyalama ile sınırlı değil. Yaptığınız tüm eylemlerin tekrarı için F4 tuşunu kullanabilirsiniz.

Yayınlanma tarihi: 15 Kas 2018,editlenme tarihi: 25-02-2022

“Microsoft Word Ve Excel’deki Son Eylemi Tekrarlayın” üzerine 6 yorum

  1. Oldukça pratik bir bilgi denedim mükemmel çalışıyor , oldukça işime yarayacak elinize sağlık

    Yanıtla
  2. Oldukça işime yarayacak süper ötesi bir ipucu bunu bilsem birçok şeyi çok daha pratik yapabilirmişim , teşekürler.

    Yanıtla

Yorum yapın