Kuveyt Türk Mobil Şube Nasıl Yüklenir

Kuveyt Türk Mobil Şube Nasıl Yüklenir

Bankacılık işlemlerini hızlandıran ve mobil ortamda google chrome tarayıcı ile uğraşmadan tek şifre ile tüm işlemlerinizi pek çok bankanın uygulaması ile tamamlamak mümkün. Ancak bazen bankacılık ve mobilite denilince pek çok insan şüphe ile yaklaşıyor.

Ve çoğunlukla online işlemlerini ya bilgisayardan yada telefonun google chrome tarayıcısı ile hallediyor. Lakin bazen mobil görünümler oldukça kötü olup üstelik birde bilgisayardaki alışkanlıklar gereği sürümü masa üstüne alınca banka işlemlerini halletmek çok uzun sürüyor.

Peki neden mobil şubenin tehlikesi var mı? Güvenli çıkış yaptığınız ve hesabınızı açık bırakmadığınız sürece kullanışlıdır. Gelelim bugünkü konumuzda Kuveyt türk mobil şube’nin nasıl yüklendiğine ve nasıl aktif ettiğimize..

Kuveyt Türk Mobil Şube Ayarları 

Makale sonundaki linke tıklayın. Google Play store’da Kuveyttürk mobil şube uygulamasına gidecektir.

Yükle butonuna tıklayın. Yükleme tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları yerine getirin.

1- Yükleme tamamlandıktan sonra kuveyttürk mobil şube uygulamasını açın.

2- Ve gelen ekranda sola kaydırın ve ilerleyin. Doğrula butonuna dokunun.

Kuveyt Türk Mobil Şube Nasıl Yüklenir

3- Bir sonraki ekranda sizlere Sms iletileri için izin isteyecektir. Bu izin isteği android sürümü 7 ve üstü ise olur. Daha alt sürümlerde izin isteği yoktur. İzin isteğini Genellikle Sms için istiyorsa doğrulama için olduğu için ben manuel olarak doğrulamak istediğimden genellikle izin vermiyorum. Tabiki telefonun android 7 sürümü olduğu için. Dediğim gibi alt sürümlerde zaten otomatik olarak kabul etmiş olacaksınız. Tercih sizin dilerseniz izin verin dilerseniz reddedin.

4- Sms onayının ardından müşteri no ‘yu yada tc kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Ve şifre olarak da internet girişinde kullandığınız şifreyi yazmalısınız.

 Mobil Şube Nasıl Yüklenir

5- Kuveyttürk hesabınız oluştururken kullandığınız gizli kelimenin karakterleriniz yazın. Ve ileri butonuna tıklayın.

6-Sms İçin yine izin isteyecektir. Yine izin için tercihinizi yapın.

Kuveyt türk mobil

7- Doğrulama kodunu manuel tercih ettiğim için gelen SMS kendim açıp onay kodunu yazdım. Şayet SMS için izin verirseniz otomatik olarak kod onaylanır. Ardından Sadece mobil şubede kullanacağınız 6 haneli bir şifre belirleyin. Ardışık ve kolay tahmin edilemeyen bir şifre belirlerseniz çok daha sağlıklı olur. Pin’İ belirledikten sonra ileri butonuna tıklayın.

8- Artık mobil şube giriş ekranı ile karşılaşacaksınız. Demin belirlediğiniz 6 haneli şifreyi yazın ve giriş yapın.

Kuveyt türk mobil

9-  Giriş yaptıktan sonra EFT , havale, elektrik faturası , su faturası, döviz alım satım işlemleri hepsini yapabilirsiniz. Kısacası İnternet şubede neler yapıyorsanız mobil şubede de aynısını yapabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra uygulamayı kapatmayı unutmayın.

10- Uygulamayı kapatmak için hamburger menüye dokunun ve aşağı doğru kaydırın “güvenli çıkış butonu”nu göreceksiniz tıkladığınızda tamam yazacak ve kırmızı olacaktır. Tamam butonuna tıklayın. Ve çıkışı gerçekleştirin.

Çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapmak istediğiniz sadece 6 haneli belirlediğiniz şifreyi yazmalısınız. Şifreyi hatalı girerseniz 4 denemeden sonra hesabınız cihazda kilitlenecektir.

kuveytturk mobil şube

indir

 “Kuveyt Türk Mobil Şube Nasıl Yüklenir” üzerine 2 yorum

  1. Avatar for Vural gelik

    Teşekürler , Banka mobil uygulaması kullanmaktan çekiniyordum , yazınızı kuduktan sonra denemeye karar verdim

    Cevapla

Yorum yapın