Tarayıcınız Kredi Kartı Bilgisini Kaydetmesin

Microsoft Edge, Windows 10’daki varsayılan web tarayıcısıdır. Çoğu kişi chrome kullansa bile Edge’i kullananlarda yok değil. Eski internet explorer kullanıcılarının çoğu tarayıcı değiştirse bile edge tarayıcısı yenilikçi kullanıcılar tarafından tercih edilmekte. Windows 10 sürümü 1809 ile de artık edge tarayıcısı kredi kartı bilgilerinizi kaydetme özelliğine sahiptir.

Tarayıcınız Kredi Kartı Bilgisini Kaydetmesin

Aslında son derece riskli bir özellikdir. Kim ister ki kredi kartı bilgilerinin tarayıcı üzerine kaydedilmesini? Tamam , anlıyorum özellikle online alışveriş yapanlar için oldukça kolay olabilir fakat tüm olasılıkları göz önünde tutarsak ki, bilgisayarınızda kilit olmayıp çalınması, bozulması, başka kişilerce ele geçirilmesi vs. vs. işte bu gibi kötü olasılıklar ile kredi kartı bilgilerinizi tarayıcı üzerine kaydetmek uygun değildir. Bu sebep ile bugünkü konumuzda kredi kartı bilgilerinin tarayıcıya kaydedilmemesi için gerekli adımları anlatacağız. Hatta sizlere küçük bir script kodladık. Bu script ile de otomatik olarak kapatıp açabileceksiniz.

Edge tarayıcısında kredi kartı bilgisinin otomatik olarak kaydedilmesi nasıl engellenir?

1- Edge tarayıcısını açın. Üç noktalı simgeye tıklayın. ayarları seçin ve sol bölmeden parolalar ve otomatik doldurmaya tıklayın.

2- kartları kaydet ayarı karşısındaki anahtarı kapalı konuma getirin.

kredi kartı bilgisini otomatik olarak kaydetmesin

Tüm bunlara gerek kalmadan Daha kolay yöntem ile kredi kartı bilgisi kaydetme özelliğini kapatın,  makale sonundaki edge_kart-bilgisi-kaydetme.rar dosyasını indirin.

edge_kart-bilgisi-kaydetme.rar dosyasına sağ tıklayıp ayıklayın.

İçerisinden çıkan edge_kart-bilgisi-kaydetme.vbe dosyasına çift tıklayın. Kartları kaydetme özelliği kapanacaktır.

 edge_kart-bilgisi-kaydetme

Açmak isterseniz yine edge_kart-bilgisi-kaydetme.vbe dosyasına çift tıklayın. Bu sefer kart bilgileri kaydetme ayarı açılacaktır. Hepsi bu kadar.

edge_kart-bilgisi-kaydetme.rar

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10 Giriş Ekrandaki Şifreyi Göster Simgesini Kaldır

Bilgisayarınızda Program Çalıştırırken Sizden Şifre İstesin

Edge Tarayıcısında Kaydedilen Web Şifreleri Nasıl Bulunur

Windows 10’Da Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur

Microsoft Hesaplarına Şifresiz Nasıl Girilir?

▼Download▼ Şifre:ceofix

“Tarayıcınız Kredi Kartı Bilgisini Kaydetmesin” üzerine 2 yorum

  1. Edge her sürümünde biraz daha gelişiyor ve farklı özellikler sunuyor , sanırım birkaç seneye kalmaz tam olarak pişer , Önemli bir konuya temas etmişsiniz elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın