Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma

Bilgisayarın ses seviyesi nasıl arttırlır?

Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma

Dahili donanımınız, kulaklıklarınız, hoparlörleriniz ve yazılımlarınız, her gün duyduğunuz müzik, video ve diğer sesleri üretmek için bir araya gelir. Ve Bazı seçenekler ses kalitesini etki eder. Elbette, hiçbirşey  daha kaliteli  bir kulaklık almanın yerini tutamaz. Ancak Windows’un denebilecek bazı yerleşik ses donanım ayarları ile Belki de paranızı biraz daha cebinizde tutabilirsiniz.

Windows’da ses seviyesini  arttırmanın yolları:

(makale sonundaki videoyu da izleyebilirisiniz)

Her kulaklıkda bu ayarlar farklılık gösterebilir. Benim kullandığım ayar ve öneriler Logitech kulaklık için:

1- Başlat menüsü> Ayarlar> Sistem> Ses > Ses denetim masasına gidin . Sistem Tepsinizdeki Hoparlör simgesini sağ tıklayıp Ses Ayarlarını aç seçeneğini de belirleyebilirsiniz.

windows 10 ses denetim masası

1. Bas Kuvvetlendirme Ayarı

Bu ayar adı üzerine oldukça açık bir ayar. Müzikte daha fazla bas sesleri duymak isterseniz etkinleştirin. Duyduğunuz en düşük frekansları artırarak size daha fazla bas verir. İnce ayar yapmak için Setings- Ayarlar’a tıklayın.

Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma

2. Virtual Surround

Stereo kulaklığınız veya hoparlörleriniz varsa, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz

3.Oda Kalibrasyonu

Tıklandığında bazı bilgilerle Oda Kalibrasyonu penceresi açılır. Temel olarak, bu araç hoparlörlerden test seslerini çalar ve daha sonra bunları bir mikrofonla alır.

Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma

Belirli bir kurulum için en iyi ayarları önermek için bu verileri analiz eder.

Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma

4. Loudness Dengeleme

Bu son seçenek, sesin en yüksek ve en düşük noktaları arasındaki farkları ortaya çıkarmaya çalışır. Böylece, yüksek sesler (filmlerdeki patlamalar gibi) aşırı güç verirken, tiz sesler de bir artış sağlar. Yani önemli bir oranda ses artışı hissedeceksiniz.

Maksimum ses seviyesi hala yeterince yüksek değilse, sessiz bir ortamda bu ayarı bir deneyin. Müzikleri  daha da kuvvetli dinlemenize yardımcı olabilir.

Her bir ayar değişiminden sonra, yani tek tek ayarları değiştirin ve uygulayın. Sesin nasıl değiştiğini duyun. Değişiklikleri uygulamak için ses yürüten uygulamaları yeniden başlatmanız gerekebilir.

Ses değişikliğini beğenmezseniz işaretleri kaldırıp uygula ve tamam deyin. Hepsi bu kadar.

“Bilgisayarda Ses Seviyesini Arttırma” üzerine 15 yorum

 1. merhaba benim subwooferım yok olmadıgı için sistem sesi ile idare ediyorum o da cok az gelio nasıl arttırabilirim program ile

  Yanıtla
 2. Windows 10 kullanıyorum. Hoparlör özelliklerinde “enhancements” diye bir seçenek yok.

  Yanıtla
 3. Google’de “equalizer open source” yazıldığında gelen program (Equalizer APO) bu işi çok daha harika yapıyor… Hem dizüstünde hem masaüstünde kullanıyorum… Bas, tis, ses arttırma ne ararsanız var tavsiye ederim… Saygılar…

  Yanıtla
 4. Böyle bir ayar olduğunu ilk defa duyum bazen sesi az çıkan müzikler oluyor kesinlikle deneyeceğim , elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın