Chrome Web Tarayıcısında Kolayca Emojiyi Kullan

Chrome’da  yazarken Emoji kullan!

Chrome Web Tarayıcısında Kolayca Emojiyi Kullan

Emojiler tüm duygu ve düşüncelerimizin ne olduğunu gösteren ufak ikonlar olarak hayatımıza yerleşti. Ve telefon klavyemizdeki yerleşik emojiler, sohbetyazılımları içindeki emojiler derken artık emojisiz bir yazı yazmak zorlaştı.

Elbetteki akıllı telefonlarda emoji kullanmak sorunsuz iken iş bilgisayara gelince sorunlu bir hal almaya başlıyor. Her ne kadar windows 10 klavyesinde emojiler olsa bile sanal klavye kullanmak işleri o kadar da pratikleştirmiyor.

Bunun  farkına varan Google yazılım olarak bir çözüm düşünmüş ve google tarayıcısında bir şeyler yazarken artık emoji kullanabileceksiniz. Chrome tarayıcısındaki bu yeni emoji özelliği hayatı daha kolay hale getiriyor. Elbette bu özellik, diğer web tarayıcılarının (Firefox ve Edge) kullanıcılarını Google Chrome’a ​​çekebilecektir.

Google Chrome web tarayıcısı, 69 ve üstü sürümlerinde sağ tuşa tıklandığında emoji kullanma seçeneğini sağladı. Çeşitli yorumlarda veya Chrome web tarayıcınızda çevrimiçi sohbet sırasında emojiyi girmek istediğinizde, bir emoji eklemek istediğinizde metin alanına sağ tıklayıp içerik menüsünden Emoji’yi seçmek yeterli. Bundan böyle sistem belleğinizin çoğunu boşa harcayan emoji uzantılarına ihtiyacınız yok. Nasıl mı işte adımlar:

Google Chrome’da emoji nasıl kullanılır?

Google Chrome 69 sürümünü veya üstü sürümlerinden birini açın.

Chrome’da herhangi bir metin alanında iken sağ tıklayın ( örneğin web sayfamıza yorum yazmak için yorum alanına inin ve sağ tıklayın.

Google Chrome'da emoji nasıl kullanılır?

Artık geriye sadece emojiyi seçmek kalıyor. Android’deki Gboard uygulamasında gösterildiği gibi, benzer bir şekilde kategorize edilmiş tam bir emoji setini göreceksiniz.

Chrome Web Tarayıcısında Kolayca Emojiyi Kullan

Son zamanlarda emojiler, suratlar, insanlar, yiyecek ve içecek, hayvan ve doğa, nesneler ve semboller ve daha birçok kullanılan vardır.

GIF animasyonu ekleyebilme özelliği Android’de olduğu gibi mevcut değildir, ancak belki de Google gelecekte bu özelliği de ekleyebilir.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10 Da Emoji Nasıl Etkinleştirilir Ve Kullanılır
Google Chrome’da HTTPS İçin Güvenli Simgesini Geri Yükle

Chrome Sayfasında Arka Planı Değiştir

Google Chrome Klasik Yeni Sekme Sayfasını Geri Yükle

Chrome Da Gizli Modda İken Uzantılar Nasıl Kullanılır

Yayınlanma tarihi: 6 Eki 2018-Güncellenme tarihi: 21-09-2021

“Chrome Web Tarayıcısında Kolayca Emojiyi Kullan” üzerine 4 yorum

  1. Emoji ekleyebildiğimizi bilmiyordum hemen bir deneme yapacağım bu özellik çok hoşuma gitti , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın