Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Geçtiğimiz günlerde bir takipçimiz bize email yolu ile ulaşarak ceofix kanalına yeni video yüklediğimizde kendisine bildirim gelmediğini ve sorunu nasıl çözebileceğini sordu. Benzeri sorun yaşayan arkadaşlara yararlı olabileceğini düşünerek bu konuyu açmaya karar vermiştik. 2018’de hazırlamış olduğumuz başlık youtube’un yeni arayüzünden farklı olduğu için pek çok kullanıcı ayarlar bende bu şekilde değil. Push bildirimi diye bende bişey yok gibi yorumlar almaya başladık. Hali ile de konuyu güncellenmenin zamanın geldiğini düşündüm. Ve yeni youtube’Un arayüzünde kullanıcılar kanallara nasıl ve ne şekilde abonelik aldığında bildirimlerin geleceğini ve bildirim ayarlarından bahsettik.

Youtube bir çok ve karmaşık ayar içerdiğinden bu ayarlara ulaşmak oldukça zordur. Sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Takip ettiğim Youtube kanalı ve youtube yorumlarından bildirim gelmiyor

1- Youtube’a giriş yapın.

2- Sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın. Ve ayarlara tıklayın.

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

3- Sol taraftan “Bildirimler” e tıklayın.

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Youtube’u daha stabil şekilde kullanmak istiyorsanız. Aşağıdaki ayarları gözden geçirin. Hangi durumlarda Bildirimler almak istediğinizi seçin burada pek  çok ayar mevcuttur.

Abonelikler : abone olduğunuz kanalın etkinlikleri ile ilgili bildirim alırsınız. Lakin abone olduktan sonra kanallarda görünen bir çan ikonu vardır. Bu çan ikonunda tüm bildirimleri seçmezseniz bildirim alamayabilirsiniz ilgili konu için buraya tıklayın: Youtube Bildirimleri Gelmiyor Çözümü

Önerilen videolar: Daha önce izlediklerinize benzer videolar hakkında benzer sonuçlar için bildirim alırsınız.

Kanalımdaki etkinlikler: Kanalınızdaki veya videolarınızdaki yorumlar ve diğer etkinlikler hakkında bildirim alırsınız.

Yorumlarımla ilgili etkinlikler: Başkalarının videolarına yaptığınız yorumlar ile ilgili bildirim alırsınız.

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Yorumlarıma verilen yanıtlar:  Yorumlarınıza verilen yanıtlarla ilgili bildirimler alırsınız.

Bahisler: Başkaları kanalınızdan bahsettiğinde  bildirim alırsınız.

Paylaşılan içerik: Başkaları içeriklerinizi kendi kanallarında paylaştığında bildirim alırsınız( böyle bir bildirim bana hiç gelmedi – ilginçtir. !)

Ve son olarak “izinler ayarı vardır.” Youtube’un size e-posta göndermesini kabul edin. Abonelikler karşısındaki anahtarda açık olsun.

Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü

Hepsi bu kadar.

Youtube’da Ne Kadar Süre Geçirdin?

Youtube Videosu İzlerken İki Dokunuş İle İleri Geri Sar

Youtube’da Çocuklara Özel Kısıtlı Modu Etkinleştir

Yayımlandığı tarih: 1 Eki 2018 – güncelleneme tarihi 29-05-2020

“Youtube Bildirimleri Gelmiyor Sorununun Çözümü” üzerine 13 yorum

 1. Bendeki sorun şu; youtube da bildirim geliyor fakaat bildirim sesi gelmiyor ne yapmalıyım? Yardimci olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 2. Bu ayarları yapmadan öncede gelmiyor du yaptıktan sonra sadece gelen yaptığım yorumlara yanıt geldi o da sizden abone olduğum kanalların bildirimi sadece youtube da yanıt bildirimi geliyor diğer bildirimler beğeni kalp bırakma vb bildirimleri posta hesabıma geliyor hayırlısıyla yaptık bakalım inşallah düzelir sizi youtube da ve burda paylaşımlarınıza tekrar devam etmeye bekliyorum en kısa zamanda elinize sağlık teşekkür ederim kolay gelsin

  Yanıtla
  • @Olcay

   Merhaba Olcay, bilgi için teşekkürler. Umarım gelir diyeyim. Elbette yayınlarım devam ediyor. Sadece 2 gün yayın paylaşamadım. Bilgisayara format attım. Sadece format atıp kurulum yapsa idim böylesi bir sorun olmazdı. Lakin bu formatı videoya kaydedip onu yotube’da yayınlamak istedim. Ve hali ile bu işler oldukça zamanımı aldı. Ve bilgisayarım kullanım dışı olduğu için ilgilenemedim. Takip için ve yorum için ben de teşekkür ederim.

   Yanıtla
 3. Sonunda bildirimler gelmeye başladı sayenizde , Süpersiniz bunun bir ayarı olduğunun bile farkında değildim

  Yanıtla

Yorum yapın