Telefonda Facebook’u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç

Artık günümüzde hemen hemen tüm web sayfalarının mobil sürümleri var. Yani pek çok web sayfası telefonlar için ayrı bir görünüm hazırlarken bazı sayfalar mobil telefonlar için bir tasarım sunuyor kullanıcılara.  Ama isteseniz Facebook twitter gibi uygulamaları tarayıcıda açabilirsiniz. Neden mi?

Telefonda Facebook'u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç

Çoğu web sayfası telefon uyumlu olsa bile çoğu zaman ufak hatalar ile karşılaşılır ve buda siteyi kullanışsız yapıyor.

Bazı siteler ise tema değişimi yerine telefonda gezinti için android uygulaması sunuyorlar ve mağazadan ilgili uygulamayı indirilmesini istiyorlar. Örneklemek gerekirse ( facebook, twitter, banka uygulamaları, haber uygulamaları) vs olarak çeşitlendirmek mümkün.

Lakin pek çok kişi bu uygulamaları kullansa dahi bir grup kişide akıllıca davranıp bu uygulamaları kullanmadığını belirtmek isterim. Neden mi? Örneğin telefonunuzda bir facebook uygulaması var ise aslında bu uygulamanın telefonunuza ek yük getirdiğini unutmayın. Daha da açalım…

iOS ve Android’deki mobil uygulamaların teorik olarak Facebook’un masaüstü sürümüyle aynı özelliklerin çoğuna sahip olmasına rağmen uygulama yüklemenin kötü yanları var.
Facebook mobil uygulamasının can sıkıcı tasarımı, uygulamanın telefonunuzda çok fazla yer kaplaması, harcadığı pil, arka planda tükettiği internet kotası da cabası.

Elbetteki tek iyi yanı facekoliklerin tercih ettiği bildirimler hareket halindeyken sürekli olan bitenden bildirimler ile haberdar olabilmeleri. Zaten bu şekilde düşünen kullanıcılar asla uygulamadan vazgeçemeyecek olsalar bile biraz düşünüp akıllıca bir seçim ile bağımlılıktan kurtulmayı düşünebilirler. Çünkü sürekli bildirimler ile rahatsız edilmezseniz sürekli facebook’u açmak gibi ihtiyacınız olmaz ve gerçek yaşama olan bağımlılığınızdan uzaklaşmamış olursunuz. Zaten doğru olanı da budur.

Lakin bilinmesi gereken bir konu daha var; Mobil uygulamada pek çok kullanıcı masa üstündeki ayarlara erişemez.

Pek çok ayar için yine Facebook’un masa üstü sürümüne ihtiyaç duyarsınız. Bu bilgide Facebook uygulamasının ne kadar gereksiz olduğunun bir kanıtı aslında.

Bilinçli kullanıcılar sürekli bildirim almayı önemsemeyenler, telefon şarj süresini, internet kotasını pil tüketim süresi gibi faktörleri düşünüp facebook uygulamasını telefondan kaldıracaklardır.

Android cihazınızdan Facebook’un Doğrudan tam masaüstü sürümüne erişmek için yapmanız gerekenler:

Facebook Masaüstü sürümünü telefonda nasıl görüntülenir?

Telefonunuzdan chrome tarayıcısını açın.

Facebook sitesine yada farklı bir uygulama kullanıyorsanız( twitter , banka, web sayfası, haber sayfası ) gibi bir uygulamanın gerçek adresine gidin.

Örneğin: urlye facebook.com yazıyoruz. Sayfanın mobil sürümünü uygulama içeriğinden değil tarayıcı üzerinden kullanmış olacaksınız.

Herhangi bir sitenin masa üstü sürümünü nasıl görüntülenir?

Facebook yada bir başka sitenin örneğin ceofix sayfamızın da olabilir masa üstü sürümünü görüntülemek isterseniz. Telefonunuzun tarayıcısından ilgili Sayfanın mobil sürümü yüklendikten sonra, Chrome’un URL çubuğundaki üç noktalı menü düğmesine dokunun.

Telefonda Facebook'u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç

Menü listesinin en altında, bir onay kutusuyla birlikte “Masaüstü sitesi iste” onay kutusuna dokunun. bir tik atılacaktır. Menü listesi otomatik olarak kapanacak ve sayfanız yeniden yüklenecek.

Telefonda Facebook'u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç

Artık otomatik olarak facebook masa üstü sürümü yüklenmiş oldu.

Telefonda Facebook'u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç

Dilerseniz ek uygulama kullanmadan tarayıcı üzerinden facebook mobil sürümü kullanabileceğiniz gibi değiştiremediğiniz ayarlar için masa üstü sürümüne geçip ayarlarınızı uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Linklerede göz atmayı unutmayın:

Facebookda Ana İletişim E-Postası Nasıl Değiştirilir

Facebook Beğenilerini Gizleme

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Engelle Yada Aktif Et

Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir

Facebook Gruplardan Nasıl Ayrılınır

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Facebook’da Sayfa Adı İle Beğenme Ve Geri Alma Nasıl Yapılır

Facebook Hesap Kilitlenmesi Ve Kimlik Onaylama

Facebook Sayfa Mesajlarını Otomatik Mesaj İle Cevaplayın

Facebook’da Silemediğinizi Kısıtlayın

“Telefonda Facebook’u Ve Diğer Uygulamaları Tarayıcıda Aç” üzerine 4 yorum

  1. Sosyal ağların Uygulamalarını kullanmıyorum, ve ek yük getirdiğine inanıyorum. Faydalı bir konu teşekürler

    Yanıtla
  2. Asla uygulama kullanmadım , bana göre çok gereksiz ve boşuna pil tüketiyor umarım kullanıcılar bunun farkında varırlar. elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın