Cep Telefonuna Hızlı Arama AtaCep Telefonuna Hızlı Arama Ata- www.ceofix.com

Cep telefonları ve kayıtlı aramalar vs artık telefon numaralarını ezberlemiyoruz. Fakat hala hayatımıza geçirebileceğimiz kolay yöntemler arıyoruz. Aramak istediğimiz kişileri cep telefonunun kayıtlar yada kişiler olarak adlandırılan telefon rehberinden aramak yerine farklı yöntemler seçip telefon rehberindeki kişileri hızlıca aramak yoluna gidiyoruz. İşte bugünkü konumuzda bu yöntemlerden biri olan hızlı arama konusunda bilgi aktaracağım.

Android telefonda hızlı aramaya numara nasıl eklenir?

Aslında hızlı arama cep telefonların ilk çıktığı günlerinden beri tüm telefonlarda mevcut. Daha da ötesi cep telefonları çıkmadan önce evdeki telsiz telefonlarda bile hızlı aramalar mevcuttu. Android telefonda da hızlı aramaya numara atamayı yapabilirsiniz. Elbetteki widget eklemek de farklı bir yol olabilir. Widget eklemeyi de başka bir konuda anlatmayı tercih ediyorum ve hızlı arama atamanın yoluna geçiyorum.

Hızlı aramaya numara atama 2 ‘den 9 kadar yapılır. 1 numarası her zaman sesli mesaj için otomatik olarak ayrılmıştır.
Atanılan numaralarda kimlerin olduğunu aklınızda tutmalısınız. Aksi halde hatalı arama yapabilirsiniz.

Telefon araması yapmak için arama menüsüne girelim. Telefon numaralarından hangi numaraya hızlı arama atayacaksanız numaraya dokunun örneğin 2 ‘ye dokunun ve yeşil arama butonuna dokunun.

Android telefonda hızlı aramaya numara nasıl eklenir?www.ceofix.com

Hızlı arama ayarları otomatik olarak açılacaktır.

Yine buradan resimde de gördüğünüz gibi 2 ila 9 arası atanılacak numaralar boşta. Numara atamak için tekrar 2’ye dokunuyorum ve kişiler ( telefon rehberi açılıyor. Buradan 2 numarasına atanacak kişiyi seçiyorum. ) ve hızlı arama ayarlarında geri menüsüne dokunarak çıkıyorum.

Android telefonda da hızlı arama ayarları- www.ceofix.com

Artık yapmam gereken sadece 2 yada 3 – 5 gibi numaralara uzunca basarak o kişiyi aramak yada numaraya dokunup yeşil arama butonuna dokunarak da arama yapabilirsiniz.  Hepsi bu kadar…

Android Telefonda Rahatsız Etmeyin Modunu Kişiye Özel Yap

Android Yıldızlı Kişiler- Favoriler Nasıl Yapılır?

2 Yorum

  1. Gürkan dilek 22 Temmuz 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 22 Temmuz 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir