Duvar Kağıdı Otomatik Olarak Değişsin

Her gün bilgisayar başına geçtiğinizde yaptığınız günlük rutin işleriniz var. Belki bunların arasında hergün duvar kağıdını değiştirmek de vardır. Bu rutin işlerin arasında duvar kağıdı değişimi var ise sizi bir yükten kurtaracak olan yazılımı anlatmak istiyorum.

Duvar Kağıdı Otomatik Olarak Değişsin

Ücretsiz bir yazılım olan Wallpaper Change Scheduler duvar kağını günlük, haftalık, hatta süreli olarak yada fare hareketine göre otomatik olarak değiştiriyor.

Wallpaper Change Scheduler, tüm winodws sürümlerinde çalışıyor. Ancak .NET Framework 4 ‘ün pc ‘de yüklü olması gerekiyor. 849 KB’lık bir kurulum dosyası var. Ve kurulum çok hızlı oluyor. Sanki portable bir yazılımın açıldığı süre içinde yazılım bilgisayara kuruluyor.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

Wallpaper Change Scheduler yazılımı bilgisayara saniyeler içinde yüklendikten sonra, yazılım otomatik açılacaktır. Daha sonra uygulamaya erişmek için yada otomatik olarak açılmaz ise, görev çubuğundaki sistem tepsisindeki ikonuna tıklayın.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

Duvar kağıdı zamanlı olarak değişmesi için add event butonuna tıklayın.

Duvar kağıdı zamanlı olarak değişsin

Açılan pencerede Trigger yazısının yanında küçük aşağı bakan oka tıklayın.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

Ve duvar kağıdının zamanlı olarak değişmesi için seçenekleri gözden geçirin. Ben on mause idle ‘yi seçtim.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

şimdi de mause hareketinin dakika ve saniye olarak zamanını belirleyin örneğin 5 saniye dersek, mause hareketimizin üzerinden 5 saniye geçtikten sonra duvar kağıdı değişmesi için bir ayar olduğu için bu ayarı dilediğiniz gibi dakika ve saniye olarak belirleyin. Sonraki aşamada ise değişmesini istediğimiz resimleri seçmeniz gerekecek. Browse butonun tıklayın. Dosya gezgini açılacaktır. Duvar kağıtlarınızın olduğu yeri bulun resimleri seçip create butonuna tıklayın.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

Kaç tane resim değişimi istiyorsanız o kadar resim ayarlayın ve resim değişimini istediğiniz zamanlamayı yapın.
artık duvar kağıdınız mouse hareketinizin aralıklarına göre değişecek.

Ben mause haraketine göre nasıl değişeceğini anlattım ancak duvar kağıdı belirli gün, haftalık, gün aralıklarına fare boşta, fare hareketi, oturum açıp kapamaya göre değişim türleri arasından bir seçim ayarlayabilirsiniz.

Duvar kağıdı otomatik olarak nasıl değişir?

Seçtiğiniz duvar kağıtlarını yada zamanlayıcı türlerini kaldırmak isterseniz resmi seçin ve remove event butonuna tıklayın.

Duvar kağıdı otomatik değişsin

Yazılımı kaldırmak ve kapatmak isterseniz  options butonuna tıklayın. Dilerseniz uninstall program shortcut ile kaldırabilirsiniz, dilerseniz özelliği durdurabilirsiniz. Yada Pause scheduled events ile günlük işleri durdurabilirsiniz, close program completely ile de programı kapatabilirsiniz.

Duvar kağıdı otomatik değişsin

Ana sayfası ▼Download▼

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10’Da Renkleri Özelleştirelim

Masa Üstü Renginizi Belirleyin!

Windows 10 Süreli Slayt Gösterisi Nasıl Ayarlanır

“Duvar Kağıdı Otomatik Olarak Değişsin” üzerine 2 yorum

  1. Harika işimi görecek , her girişimde farklı duvar kağıdım olsun diye ayarladım süper oldu , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın