Google Chrome’da Yer İmlerini Yedekleme

4684 Görüntülenme

Google chrome’da internette gezdiğimiz sayfaları favorilerine yani yer imlerine eklemek kadar güzel bişey olamaz. Çünkü beğendiğimiz bir sitenin adresini hatırlamak zor gelir ve o siteyi tekrar bulamayız. İşte bu gibi durumlardan kaçınmak için sizlerde sevdiğiniz web sayfalarını favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ancak bu yer imlerine kaydettiğimiz web sayfaları chrome’u kaldırıp yeniden kurmada yada format esnasında silinir. Elbetteki üzülmeyin yedek alabilirsiniz. Nasıl mı? İşte Google chrome favori sitelerinizi nasıl yedekleyeceğinizin adımları

Google Chrome tarayıcısında Yer imleri Nasıl Yedeklenir?

Aşağıdaki url’yi adres satırına kopyalayıp yapıştırın. Yada google chrome’u açın sağ üstteki üç noktalı simgeye tıklayın ve yer işaretleri > yer imi yöneticisine tıklayın.

chrome://bookmarks

Google Chrome tarayıcısında Yer imleri Nasıl Yedeklenir?

Tüm kaydettiğiniz yer imlerini göreceksiniz. yer imleri yöntecisi yani favoriler sayfasında iken yine sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye tıklayın.

Google Chrome tarayıcısında Yer imleri Nasıl Yedeklenir? - www.ceofix.com

Yer işaretlerini dışa aktara tıklayın. Dosya gezgini penceresi açılacaktır. Yerini belirtin ve kaydet butonuna tıklayın.

Google Chrome tarayıcısında Yer imleri Nasıl Yedeklenir? - www.ceofix.com

Yer imlerini yedeklemiş oldunuz.

Yer imlerini formattan yani google chrome kurulumundan sonra yine içe aktarabilirsiniz. Aynı yolu izleyin ve bu sefer içe aktara tıklayıp yedek aldığınız dosya yolunu belirtin.“Google Chrome’da Yer İmlerini Yedekleme” üzerine 2 yorum

  1. Basit görünen çoğu kullanıcının bilmediği harika bir anlatım olmuş , ellerinize sağlık

    Cevapla
    • Teşekkür ederim.

      Cevapla

Yorum yapın