Android Telefonda Rahatsız Etmeyin Modunu Kişiye Özel YapAndroid telefon rahatsız etme modundayken bile seçilen kişilerin sizi aramasına ve mesaj göndermesine izin vermek mümkündür. Öncelikle bilmeyenler için rahatsız etmeyin modundan bahsetmek istiyorum. Android telefonlarda rahatsız etmeyin modu telefonunuz açık olsa bile çağrıların, iletilerin, alarmların sizi hiç rahatsız etmemesine yada seçimli olarak sadece alarmlar, sadece bazı kişilerden çağrı ve ileti almanıza dayalı bir ayardır.

Android telefonda rahatsız etmeyin modu nerededir?

Android telefonlarda rahatsız etmeyin moduna ulaşmanın 2 yolu vardır. İlki telefonun bildirim merkezini açın. Rahatsız etmeyin modunu hemen göreceksiniz.

Rahatsız etmeyin moduna ulaşmanın ikinci yolu ise ayarlar > ses > rahatsız etmeyin’e dokunmaktır. Sonrasında gerekli ayarları yapmamız gerekiyor.

Rahatsız etmeyin modunda hangi ayarlar mevcuttur?

Rahatsız etmeyin modunda ana olarak 3 seçim olsada bu 3 ana seçimin alt seçenekleri mevcuttur. Rahatsız etmeyin modunun tamamen sessiz, yalnızca alarmlar ve yalnızca öncelik olarak 3 ana ayarı var. Ve bu ayarları dilediğiniz gibi yapılandırabiliyorsunuz.

Konumuzun başlığında da belirttiğimiz gibi bu konumuzda rahatsız etmeyin modunu kişiye özel ayarlayacağız. Yani Telefonumuz çağrılarda, alarmlarda herşeyde çok sessiz olacak ama öncelik verdiğimiz kişiler bize ulaşmaya çalışırsa telefonumuz bizi sadece titreşim ile uyaracak. İşte adımlar:

Rahatsız etmeyin modunu özelleştir:

1- Bİldirim merkezini açalım. Ve rahatsız etmeyin ikonuna dokunalım.

rahatsız etmeyin

2- Açılan ekranda yalnızca öncelik sekmesine almak için dokunalım. Ve hemen diğer ayarlar’a dokunalım.

android Rahatsız etmeyin modunda hangi ayarlar mevcuttur

3- Öncelik olarak izin verilir ayarını seçelim ve burada sadece bazı kişilerden ileti ve çağrı almak seçimimizi yapalım. Resime dikkat ederseniz burada çağrılar- iletiler-  tekrar arayanlar ile yapmamız gereken ayarlar var.

Sadece bazı kişilerden çağrı almak için ” çağrılar ” ayarına dokunalım. Herhangi birinden, yalnızca kişilerden, yalnızca yıldızlı kişilerden ve hiçbiri seçenekleri ile karşılaşacaksınız.

çağrılar

Elbetteki kişilerden dersek; inanın rahatsız etmeyin modunu hakkı ile kullanmış olamayız, bu sebeple ben yıldızlı kişilerden işaretliyorum. Ve aynı ayarı iletilere de uyguluyorum.

Artık rahatsız edilmek istemediğim zaman bildirim merkezini açıyorum ve yalnızca öncelik sekmesini seçip bitti butonuna dokunduğumda  sadece ve sadece telefon rehberimdeki yıldızlı kişiler aradığında telefon titreşim ile çalacaktır. Diğer aramalarda sessiz de olacaktır.

Aynı numara ikinci kez ararsa o numaradan da titreşimle bildirim alacağınızı unutmayın. 15 dakika içinde favori listenizde olmayan bir kişi sizi ikinci kez arar ise yine titreşimli bir çağrı alacağınız için dilerseniz tekrar arayanlar anahtarını kapalı konuma getirebilirsiniz.

Android Yıldızlı Kişiler- Favoriler Nasıl Yapılır?

2 Yorum

  1. Şahin furkan 13 Temmuz 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 13 Temmuz 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir