Windows’da Görev Çubuğunda Saati Saniye İle Göster

Windows'da Görev Çubuğunda Saati Saniye İle Göster-www.ceofix.com

Zaman çok hızlı geçiyor. Saniyeler dikkatinizi çekti mi? Bilgisayarda çalışırken saatin yanında saniyede görüntülensin ister miydiniz? Saniyeler ile işi olan kişiler çok az olabilir. Ancak bilgisayar başında çok işi olan kişilerin zaman zaman saniyeye ihtiyaç duyduklarını tahmin ediyorum.

Varsaılan olarak her ne kadar görev çubuğunda saniye olarak bir gösterim olmasa bile, windows’un kayıt defterinden bu ayarları değiştirerek saatin yanında saniye görünmesini sağlayabiliriz hemde tek tıkla.

Kayıt defteri ile ilgili işlemler oldukça ciddidir ve bu sebeple çoğunlukla kayıt defteri ile ilgili yapılacakları sizlere hep .reg kayıtları veya küçük .vbe scripler hazırlayarak veriyoruz. Bilgisayarlarınzın performansı bozulsun istemediğim için yine bugünkü windows özelleştirmesi de ufak bir script ile olacak. İlgili script windows 10 içindir. Windows 7 ‘de script’i lütfen kullanmayın. Windows 7 ‘de üçüncü parti uygulama olarak bunu kullanabilirler.

Windows 10’da saatin yanında saniye nasıl görünür? İşte adımlar:

1- Makale sonundaki indir butonuna tıklayın.

2- saniye_ilavesi.zip isimli dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra sağ tıklayıp ayıklayın.

3- saniye_ilavesi.vbe isimli dosyaya çift tıklayın.

4- Görev çubuğunda saatin yanında saniye görüntülenmeye başlayacaktır.

Görev çubuğunun yanındaki saniye nasıl kaldırılır?

Görev çubuğundaki saatin yanındaki saniyeyi kaldırmak için yine saniye_ilavesi.vbe isimli dosyaya çift tıklamanız yeterli olacaktır. Saatin yanından saniye kaldırılıcaktır.

Görev çubuğunun yanındaki saniye nasıl kaldırılır-www.ceofix.com

indir

Birden Çok Saat Dilimi Görev Çubuğunda Görüntülemek isterseniz buraya tıklayın.

Windows’da Kış Saati ve yaz Uygulaması ile bilgi almak isterseniz buraya tıklayın

Bilgisayarda Alarm Kurmak isterseniz buraya tıklayın
Telefonun Durum Çubuğunda Saati Saniye İle Göstermek isterseniz buraya tıklayın“Windows’da Görev Çubuğunda Saati Saniye İle Göster” üzerine 2 yorum

  1. Vaay süper olmuş elinize sağlık , saatin yanındaki saniye herzaman işime yarar böylece kronometre kullanmak zorunda kalmayacağımi.

    Cevapla

Yorum yapın