TweakPower İle Bir Tıkla Windows Performansını ArtırTweakPower İle Bir Tıkla Windows Performansını Artır

TweakPower yazılımı komple bir windows temizlik ve optimizasyon yazılımı olup Xp zamanında oldukça meşhur olan Norton win Doctor yazılımının günümüzdeki windows sürümlerine uyarlanmış versiyonu denilebilir.

Ayrıca, TweakPower CCleaner’ın Profesyonel sürümüne de ciddi bir alternatif olarak düşünülebilir , lakin yazılımı ilginç kılan Ücretsiz ve portable olması , Sanki Alman coderi kurt zimmermann meydan okurcasına bir yazılım kodlamış çünkü en ince ayrıntı ve ayarlarına kadar yüzlerce özellik mevcut. TweakPower yazılımı tamamiyle anlatmak zaten pek mümkün görünmüyor O sebeple belli başlı ve kendimce önemli gördüğüm kısımlarını açıklamaya çalışacağım , yazılımın henüz Türkçe desteği yok.

TweakPower Portable nasıl indirilir

Hangi yazılım olursa olsun kendi web sayfası dışından indirilmesini tavsiye etmiyorum bu hem en güncel sürümü edinme açısından gerekli hemde bazen sürüm numarasını değiştirmeden gizlice küçük bir fix güncellemesi yapılırsa hata içermeyen sürüme sahip olmak açısında önemlidir. Makale sonundaki indir butonuna tıkladığınızda açılan sayfada hemen “Download” butonuna TIKLAMAYIN sağ taraftaki kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırın ve aşağıdaki gibi TweakPower portable sürümlerine ulaşıp sisteminizle uyumlu birtanesini indirin.

TweakPower Dil ayarları nerededir

TweakPower yazılımdan ilk kontrol ettiğim kısım Türkçe dili oldu ve açıkçası O kadar fazla ayarı varki bu kısmı bulmakta biraz zorlandım yazılımın hangi diller desteklediğini kontrol etmek için sağ tarafta yeralan “Extras” kısmına tıkladıktan sonra açılan sayfadaki Options (Settings Defaults) kısmına tıklayalım.

TweakPower Dil ayarları nerededir

Burada yeralan aşağı açılır menüden Türkçe dil desteğini kontrol edebilirsiniz zaten Türkçe dil desteği geldiğinde yazılım otomatik olarak Türkçe açılacaktır

Türkçe dil desteğini -ceofix

TweakPower ile sistem Temizliği yapmak
Dashboard’ın bir altındaki ikon olan Cleaning , sistem temizliği içindir buraya tıkladığımızda karşımıza Tarayıcı temizliği , sistem temizliği , eklenti ve Registry temizliği seçenekleri gelecektir.

TweakPower ile sistem Temizliği yapmak

Her bir kısmın kullanıcı ihtiyacına göre bir defaya mahsus özelleştirilmesi gerekmektedir. Mesela en çok kullanılanlarından biri olan tarayıcı temizliği için Browser cleaner kısmının altında yer alan settings linkine tıkladığımızda açılan yerden yazılımın neleri temizlemesini istiyorsak işaretleyelim

TweakPower ile sistem Temizliği yapmak

ve diğer bölümlere de kişisel ayarlarımızı yapalım ardından sağ üst köşedeki Ok ile ana menüye dönelim ve dip kısımdaki “Analyse Now” butonuna tıklayalım.

Eğer silinecek dosya veya sorun bulursa aşağıdaki gibi ekranda kırmızı fonu olan bir yazı ile bu bildirilecektir , ardından dip kısımdaki Clean up the PC yeşil butonuna basalım

Clean up the PC

Ve temizlik işleminin başarılı olduğunu belirten bir uyarı belirecektir.

Clean up the PC

Sol tarafta yeralan ikonlardan Tools , Extras ve Optimize kısımları altında çeşitli ayarlar bulunmaktadır buralarda yeralan özellikleri tek tek inceleyip işinize yarayanları kullanabilirsiniz mesela Tools – Privacy altında yeralan özellikler Telemety’yi engellemeye yöneliktir.

tweakpower Telemety

Windows 10’Un Sizi İzlemesini Durdurun!

indir

2 Yorum

  1. furkan duru 18 Haziran 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 18 Haziran 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir