FireFox’da Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler

FireFox'da Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler

Chrome tarayıcıda aşina olduğumuz Web push bildirimleri bir süredir Firefox tarayıcısında da mevcuttur.
Web siteleri,Web push bildirimlerini kullanarak web tarayıcınızda ilgili web sayfalarını açmasanız bile içeriklerinden sizi haberdar edebilir. Elbetteki bu bildirimleri alabilmeniz için sayfa yüklendiğinde adres satırındaki bildirimlere izin verilsin mi penceresi geldiğinde istiyorsanız bildirimlere izin ver olarak onay vermeniz gerekir.

FireFox'da Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler

 

Bildirim iznini verdikten sonra web sitesi ekranınızın sağ alt köşesinde görünecek bildirimler gönderir.

firefox bildirimler

 

Firefox’da  (Web push) masa üstünde sağ alt köşedeki bildirimlerini  duraklatma:

Masaüstünde sağ alt köşede izin verdiğiniz sitelerden bildirim almaya başlarsınız. Bu bildirimlerden rahatsız olursanız “sağ taraftaki dişli çarka tıklayıp  “Firefox başlatılana kadar bildirimleri kapat ayarını kullanabilirsiniz. Bildirimleri duraklatacaktır.

firefox sağ köşe  bildirimler

 

yada sağ üst köşedeki ızgara menüye tıklayın. Seçeneklere tıklayın. Gizlilik ve güvenlik ayarındaki “Firefox başlatılana kadar bildirimleri kapat kutusuna tik atabilirsiniz. Böylelikle tarayıcıyı yeniden açana kadar bildirim almayacaksınız.

Firefox bildirimler

 

Firefox’da  (Web push) masa üstünde sağ alt köşedeki bildirimlerini  tamami ile kapatmakda isteyebilirsiniz.

Firefox’u açın ve sağ üst köşedeki ızgara menüye tıklayın.

Seçeneklere tıklayın.

firefox seçenekler

 

Gizlilik ve güvenlik ayarına tıklayın. Ve sağ paneli aşağı doğru kaydırıp bildirimleri bulun. Bildirimlerin karşılığındaki ayarlar bağlantısına tıklayın. burada farklı seçimleri isteğinize göre yapılandırabilirsiniz.

bildirim ayarları

 

ilgili web sitelerine daha önce vermiş olduğunuz izni engelleyebilirsiniz. ( tekrar bildirim için izin sormayacaktır ve bildirim gelmeyecektir.

Tüm siteleri sil diyebilirsiniz. İzinli ve engelli tüm siteler silinir. Web push bildirimlerini kullanan her siteyi ziyaret ettiğiniz sırada yeniden bu istekleri görmeye başlarsınız.

Bildirim izinleri

Yada hiç bir siteden Web push bildirimleri almak istemiyorsanız. en alltaki bildirim gönderme isteklerini sormadan engelle kutusuna tik atarsınız. Böylelikle hiç bir siteden bildirimler için izin isteği gelmez.

Şayet goole chrome kullanıcı iseniz aşağıdaki linkden google chrome’da Web push bildirimlerini nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz.

Chrome Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler Nasıl Engellenir

Mozilla Firefoxun Çökme Sorunu Ve Çözümü

FireFox Tarayıcıda Bir Bağlantıya Tıklandığında Nasıl Yeni Sekmede Açar

Mozilla Firefox Varsayılan Ayarlara Nasıl Sıfırlarım

Firefox57 QUANTUM Renkli Sekmeler Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Yayınlanma tarihi: 8 Haz 2018-editlenme tarihi 15-09-2020

“FireFox’da Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler” üzerine 6 yorum

  1. Bilmeden bu bildirimleri açmışım nereden kapanıyor diye arayıp duruyordum , ilaç gibi geldi bu , bıktırmıştı bu bildirimler , Allah razı olsun

    Yanıtla

Yorum yapın