Windows’da Denetim Masası Görünümünü Değiştir

4695 Görüntülenme

Windows'da Denetim Masası Görünümünü Değiştir

Windows’da denetim masası halen hükmünü sürdürüyor ve pek çok işimizi halen denetim masasından yapıyoruz. Fakat denetim masasında aradığımız bazı şeyleri çoğu zaman açmaz bulamayız. Denetim masasındaki öğeleri görüntülemenin 3 yolu vardır.

Kategori görünüm, büyük simgeler ve küçük simgeler. Ve görünümü hemen büyük simgelere alırız. Hatta yeni kullanıcılar büyük simgelerin açılır menüsüne bile dikkat etmezler. Bazı kullanıcılar ise denetim masasını hep büyük simgelerde kullanmak isterler.

Ancak her defasında büyük simgelere almak sorunu ile karşılaşırlar. Belki çok fazla zaman kaybı değil ancak tercih meselesi. İşte bizde bunu düşündük ve her defasında denetim masasını açtığımızda büyük simgeler ile açılmasını sağlayacak bir script kodladık.

Makale sonundaki denetim_masasi_v1.1.zip isimli scripti indirip çift tıkladığınızda denetim masası büyük simgelere alınacak ve aynı zamanda da denetim masası açılacaktır.

Windows'da Denetim Masası büyük simgeler

Denetim masasının büyük simgeler görünümünden sıkılanlar ise tekrar eski klasik görünüme almak için scripti yeniden çalıştırmalıdırlar.

Windows'da Denetim Masası kategori

 

Script windows7, windows 8, windows 8.1, windows 10 çalışmaktadır.

indir“Windows’da Denetim Masası Görünümünü Değiştir” üzerine 2 yorum

  1. Script harika iş görüyor bazen denetim masasına ulaşmak için bile uğraşıyordum , verdiğiniz script ile bir tıkla ulaşıyorum bu sebeple scripti masaüstümde konumlandırdım , ellerinize sağlık

    Cevapla
    • Teşekkür ederim. masa üstünde almanız iyi olmuş aynı zamanda kısa yol özelliğide var. 🙂

      Cevapla

Yorum yapın