Kişisel Verileri Facebook’da Uygulamalar İle PaylaşmayınKişisel Verileri Facebook'da Uygulamalar İle Paylaşmayın-ceofix.com

Facebook varsayılan olarak kişisel bilgilerinizi, otomatik olarak sizin katıldığınız diğer platformalarda paylaşır. Örneğin bir oyun yada uygulamaya giriş yaptı iseniz kişisel bilgileriniz oyun ve uygulamaların ilgili veri toplama servislerine gönderilir. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız kişisel verilerinizin Facebook’da diğer uygulamalar tarafından ele geçirilmesini engelleyebilirsiniz. Bunlar kişi listeniz, e-mailiniz vs. vs.

Facebook’da kişisel verileri oyun yada uygulamalar ile paylaşımını kapatma

Facebook’da kişisel verilerin paylaşım ayarları ile ilgili yapılacakları şahsi tercihinize göre ayarlamalısınız. Adımları takip ederek kendi durumunuza göre en uygun ayarları yapılandırın.

1. Facebook’u açın

2. Sağ üst köşedeki ok ‘a tıklayın. Ve ayarlara tıklayın.

ayarlar-www.ceofix.com

3- Ayarlar sayfasında ” Uygulamalar ve internet siteleri“ne tıklayın.

Uygulamalar ve internet siteleri-www.ceofix.com

4- Üç tane sekme ile karşılşacaksınız. Aktif, süresi dolanlar ve kaldırılanlar. ilk önce aktif sekmesini ele alalım ve ayarlarını şahsınıza göre yapılandırın. Örneğin gör ve düzenle butonuna tıklayıp , mail adresi paylaşımını ve arkadaş listesi paylaşımını kapattım. herkese açık profilie erişim zaten zorunlu olduğu için değiştirilmiyor.

Uygulamalar, İnternet Siteleri ve Oyunlar : düzenle butonuna tıklayın. Ve ayarlar size uygun ise kapatın yada açık kalsın.

Oyun ve Uygulama Bildirimleri: düzenle butonuna tıklayın ve ayarları yapılandırın. DÜzenle butonuna tıklayın. Ve gelen pencereden kapat butonuna tıklayın. Faceboook uygulama bildirimleri kapanacaktır. 

Facebook Mobil Uygulamalarının Eski Sürümleri: Üstteki diğer iki seçenek gibi şartları okuyun ve kapatmak istiyorsanız kapatın. Aksi halde açık kalsın.

5- Şimdi geldi sıra süresi dolanlar sekmesine: Uzun süredir kullanılmayan uygulamalar burada sıralanıyor. Uygulama bazlı yasaklama için. her uygulamanın altındaki gör ve düzenle butonuna tıklayın, ayarlarını istediğiniz gibi yapılandırın.

facebook süresi dolanlar-www.ceofix.com

6- Kaldırılan uyuglamalar ise aslında en kötüsü. Sebebi ise kaldırdığınız uygulamalar kaldırılmış olsala bile, şayet bazı düzenlemeler yapmamış olsanız bile hala verilerinizi erişiyor olabileceğidir. Detayları gör kısmından ayarları yapılandırın.

Facebook Beğenilerini Gizleme

Facebook Grup Gizlilik Ayarı Nasıl Değiştirilir

Facebook Gruplardan Nasıl Ayrılır

2 Yorum

  1. firuza duru 29 Mayıs 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 29 Mayıs 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir