Microsoft Mağaza’da Uygulama Boyutunu Kontrol Et

Microsoft mağazada oyun indirmeden yada uygulama indirmeden önce boyutunu kontrol etmek çok önemlidir.

Microsoft Mağaza'da Uygulama Boyutunu Kontrol Et

Microsoft mağazadan oyunlar indiriyor iseniz dikkatsizce indirilen oyunlar kotanıza ve bilgisayarınızdaki depolama alanında sorunlara neden olabilir. Bilgisayarınızın hard disk’de yeterli alan kalmadığı zaman indirme işlemi başarısız olabilir.  Böylesi durumlarda, indirme alanını değiştirebileceğiniz gibi gereksiz uygulamaları kaldırmayı da tercih edebilirsiniz.

Windows 10’da Microsoft Mağazada uygulama boyutları nasıl kontrol edilir?

1- Görev çubuğundan Mağaza simgesine bir tıklayın Yada Başlat menüsü metro menüden mağaza uygulamasını açın.
2- Mağazaya giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz uygulamaya gidin. Uygulama ile bilgiler ilk başta göze çarpmayacaktır. Açıklama, Ekran Görüntüsü ,  özellikler ve ücretli – ücretsiz bilgisi ,  al butonu ilk dikkati çekenler olacaktır.

3- Fare tekerleğini aşağı doğru kaydırdığınızda ise uygulama ile ilgili ek bilgiler kısmında uygulama boyutunu bulabilirsiniz.

Windows 10'da Microsoft Mağazada uygulama boyutları nasıl kontrol edilir?

Yaklaşık olarak uygulama boyutunun ne kadar olduğundan emin olduktan sonra indirme işlemini başlatabilirsiniz. Diskinizde ne kadar alan olduğunu öğrenmek için hemen aşağıdaki linke tıklayarak sabit diskinizde kalan depolama alanını öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Sabit Diskte Ne Kadar Alan Var? Bilgisayarın Hard Diski Kaç GB?

Sabit Disk’de Daha Fazla Alan İçin Yer Aç Ve Temizle

“Microsoft Mağaza’da Uygulama Boyutunu Kontrol Et” üzerine 2 yorum

  1. Microsoft Mağaza Uygulamalarını kullanıyorum ama indirmeden boyutunu öğrenebileceğimi ilk defa görüyorum elinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın