Microsoft Mağaza’da Uygulama Boyutunu Kontrol Et 

Microsoft Mağazada'da Uygulama Boyutunu Kontrol Et- www.ceofix.com

Microsoft mağazadan oyunlar indiriyor iseniz dikkatsizce indirilen oyunlar kotanıza ve bilgisayarınızdaki depolama alanında sorunlara neden olabilir. Bu sebep ile microsoft mağazada oyun indirmeden yada uygulama indirmeden önce boyutunu kontrol etmek çok önemlidir.

Çünkü bilgisayarınızın harddisk’de yeterli alan kalmadığı zaman indirme işlemi başarısız olabilir.  Bu sebep ile indirme alanını değiştirebileceğiniz gibi gereksiz uygulamaları kaldırmayı da tercih edebilirsiniz.

Windows 10’da Microsoft Mağazada uygulama boyutları nasıl kontrol edilir?

1- Görev çubuğundan Mağaza simgesine bir tıklayın Yada Başlat menüsü metro menüden mağaza uygulamasını açın.
2- Mağazaya giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz uygulamaya gidin. Uygulama ile bilgiler ilk başta göze çarpmayacaktır. Açıklama, Ekran Görüntüsü ,  özellikler ve ücretli – ücretsiz bilgisi ,  al butonu ilk dikkati çekenler olacaktır.

3- Fare tekerleğini aşağı doğru kaydırdığınızda ise uygulama ile ilgili ek bilgiler kısmında uygulama boyutunu bulabilirsiniz.

Windows 10'da Microsoft Mağazada uygulama boyutları nasıl kontrol edilir?

Yaklaşık olarak uygulama boyutunun ne kadar olduğundan emin olduktan sonra indirme işlemini başlatabilirsiniz. Diskinizde ne kadar alan olduğunu öğrenmek için hemen aşağıdaki linke tıklayarak sabit diskinizde kalan depolama alanını öğrenebilirsiniz.

Sabit Diskte Ne Kadar Alan Var? Bilgisayarın Hard Diski Kaç GB?

2 Yorum

  1. Davut hosseda 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir