Windows 10 1803’de Keylogger’ı Kapat-Gizliliğini Koru

2955 Görüntülenme

Windows 10 1803'de Keylogger'ı Kapat-Gizliliğini Koru-www.ceofix.com

Windows 10 çıktığı günden beri içerisinde yerlerşik bir keylogger ile çıkmıştır. Ve Microsoft’ta bunu zaten itiraf etmiştir. Pek çok kullanıcı bende dahil keylogger ile baş etmek için pek çok yazılım kullandık. Ancak bu yazılımlar windows’un düzgün çalışmamasınada sebebiyet verebiliyor.

Bunların yanısıra kullanıcılar kurulum sırasında bazı gizlilik ayarlarını kapatabiliyor. Fakat bunlar sınırlı. Çünkü gizlilikle ilgili ayarların listesi Ayarlar uygulamasından çok daha büyüktür. Buna politikalar ve Kayıt Defteri anahtarları eklendiğinde akla hayale gelmeyen bir gizlilik tercihleri ​​listesi ile karşılaşırsınız. Üstelik Hepsini değiştirseniz bile, Windows 10’un Microsoft sunucuları ile iletişim kurmaya devam ettiğini fark edeceksiniz.

Microsoft, Windows 10 ilkbahar güncellemesi 1803 ile birlikte Windows 10’da küçük bir değişiklik yaptı ve yerleşik keylogger’ını devre dışı bırakmanızı sağlayan bir özellik ekledi. Ve gelin elimizden geldiğince microsoft’un serverlerına kişisel verilerin gönderilmesini engelleyelim.

Windows 10’da yerleşik keylogger ( kişisel verilerin paylaşılması) nasıl devre dışı bırakılır.

Öncelikle Windows 10’un kurulum esnasında gizlilik ekranı geldiğinde ayarların hepsini kapattı iseniz bu işlemlerden büyük ihtimalle başarı ile geçeceksiniz. Ancak yine de ayarları kontrol etmede yarar var.

Gizlilik ayarı 1:

1- Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar uygulamasını açın.
2- Gizlilik ayarlarına gidin.
3- Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazmayı seçin.
4- Sizi tanımaya çalışıyor adı altında bulunan konuşma hizmetlerini ve yazma önerilerini kapatın ayarına tıklayın. Ve bu ayarı kapat butonuna tıklayarak izlenmeyi durdurun.

konuşma hizmetlerini ve yazma önerileri-www.ceofix.com

 

 

Gizlilik ayarı 2:

Gizlilik ayarlarından ayrılmıyoruz ve tanılama ve geri besleme ayarına tıklıyoruz. Buradan Temel ayarını seçiyoruz. Ve ayarlara devam etmek için farenin scrolu’unun kaydıryoruz.

tanılama ve geri besleme ayarı-www.ceofix.com

 

 

Mürekkep oluşturma ve yazma tanılamayı iyileştir ayarını kapalı konuma getiriyoruz. Özel deneyimler ve tanılama veri görüntüleyecisi’nide kapalı duruma getirin. (zaten tanılama görüntüleyici için mağazadan uygulama yüklemeniz gerekmektedir)

Windows 10’un Topladığı tanılama veriler nasıl silinir?

Kurulum esnasında izin verdiğiniz tanılama verilerini sonradan kapattı iseniz bu toplanan verileri silebilirsiniz. Ayarlar > gizlilik > tanılama ve geri besleme ayarlarında scrolu’u aşağı kaydırdığınızda “tanılama verilerini sil”

tanılama verilerini sil-www.ceofix.com

 

ayarlarında silme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Windows 10’Un Sizi İzlemesini Durdurun!“Windows 10 1803’de Keylogger’ı Kapat-Gizliliğini Koru” üzerine 9 yorum

 1. samsung 960 970 evo larımda hız düşmesi yaşıyorum 1500/1500 lerde hızım çok düşük 1803kurma derim bekle

  Cevapla
  • Geri bildirim için teşekkürler.

   Cevapla
  • sagol speddygs, dedigin gibi bekleyeyim.

   Cevapla
 2. halen 1709’dayım. 1803 ile ilgili yorumlari cesitli yerlerden takip ediyorum. Çökme, siyah ekran gibi sorunlar oldugunu okuyorum. Bu sorunlar giderildi mi acaba?

  Cevapla
  • Merhaba ben stabil görmediğim için henüz geçmedim. Çökme sorunu ile karşılaşmadım ancak Yeniden inceleyeceğim. Takipte kalın Teşekkürler. 🙂

   Cevapla
   • bu versiyonlar ne zaman son bulup FİNAL yapilacak.? sizi takipteyim basarilisiniz, cizginizi bozmayin 😉

    Cevapla
    • Windows 10’un final olması? Bilemiyorum sürekli yeni bişeyler ekledikleri için her yenilik farklı sorunlara sebep oluyor. Ne zaman yenilik eklemeleri biterse o zaman final olur. Bu da zor gibi. Hayırlısı diyelim. Ayrıca takibiniz için teşkkürler

     Cevapla
 3. Microsoft millete parayla keylogger satıyor ya diyecek birşey bulamıyorum o değil bari sistem düzgünm olsa gam yemeyeceğiz , sistemleri de dökülüyor , güzel makale olmuş teşekkürler.

  Cevapla
  • Aynen özellikle 1803 berbat olmuş.

   Cevapla

Yorum yapın