Windows Ekran Koruyucusu Ayarlarını Tek Tık İle Aç Ve Ayarla

 

Windows Ekran Koruyucusu Ayarlarına Tek Tık İle Aç Ve Ayarla-www.ceofix.com

Windows’da ekran koruyucu ayarlarına nereden ulaşılır? Ekran koruyucu ayarları nasıl yapılır, ekran koruyucu ayarlarına tek tık ile nasıl ulaşılır?

Microsoft’un ekran koruyucu desteği Windows 10 işletim sisteminde de devam ediyor. Ancak ufak değişiklikler var ve kullanıcılar genellikle ekran koruyucu ayarlarına ulaşmakta zorlanıyorlar. Özellikle de Windows 7 ‘den windows 10’a geçiş yapan kullanıcılar.

Ekran koruyucu kullanıyorsanız bu ekran ayarlarına hızlıca erişim çok önemlidir. Örneğin, sadece hoşluk katmak için ekran koruyucu kullanabileceğiniz gibi bilgisayardan uzaklaştığınızda ekran koruyucu ile oturumun kilitlenmesini de sağlayabilirsiniz. Bazen bu ayarlardan sıkılırsınız ve ayarlara ulaşmak ise eziyet haline döner buna hiç gerek olmadan sizler için Windows ‘da ekran koruyucu ayarlarına tek tık ile erişebilmeniz için bir scipt kodladık. Ancak öncesinde bu ayarlara manuel nasıl erişebiliriz ve ekran koruyucu ayarlarını nasıl yaparız bir göz atalım:

Windows 10’da Ekran Koruyucusu ayarları:

1- Başlat menüsüne tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

2- Kişiselleştirme ayarlarına tıklayın. (yada, masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini tıklayarak hızlı bir şekilde Ayarlar uygulamasının Kişiselleştirme bölümüne ulaşabilirsiniz.)

3- Sol menüden kilit ekran’a tıklayın.

4- Ekran Koruyucu Ayarları bağlantısını için aşağı kaydırın. Ve Klasik Ekran Koruyucu Ayarlarına erişmek için Ekran Koruyucu Ayarları bağlantısına tıklayın.

Ekran Koruyucu Ayarları-www.ceofix.com

Klasik ekran koruyucu artık açılacaktır.

Buradaki açılır menüden bir ekran koruyucu seçin. Varsayılan olarak altı ekran koruyucusu mevcuttur. Yeni ekran koruyucu yüklediyseniz, bu listede de görüneceklerdir.

Klasik ekran koruyucu-www.ceofix.com

Ayarlara erişmeniz ve bunlardan birini etkinleştirmeniz gerekiyor ve ardından seçilen ekran koruyucuyu özelleştirmek için Ayarlar düğmesine tıklayın.

windows Klasik ekran koruyucu ayarları - www.ceofix.com

Mesala ben 3D Metin ekran koruyucu seçtim ve ayarlara tıkladım. 3B metin ekran koruyucusunda ekranda ceofix yazısı dönmesi için ceofix yazdım burada pek çok özelleştirme yapabilirsiniz yazı boyutu biçimi vs.

3D Metin ekran koruyucu ayarları -www.ceofix.com

Yerel kullanıcı hesabınız için bir parola ayarladıysanız veya Windows 10’da oturum açmak için bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız, ekran koruyucu devreye girdiğinde bilgisayarında kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

3D Metin ekran koruyucu-www.ceofix.com

Windows 7 – windows 8 –  Windows 10 ‘da ekran koruyucu ayarlarına tek tık ile aç:

1- Makale sonundaki screen_saver.zip dosyasını indirin.

2- Dosyayı .zip’den çıkartın.

3- İçerisinden çıkan screen_saver.vbe dosyasına çift tıklayın.

4- Ekran koruyucu ayarları anında açılacaktır.

indir

VBS Scriptlerinin İkonları Nasıl Değiştirilir“Windows Ekran Koruyucusu Ayarlarını Tek Tık İle Aç Ve Ayarla” üzerine 2 yorum

  1. Ekran koruyucusunda istediğimiz bir yazıyı döndürebildiğimizi bilmiyordum , deneyeceğim , güzel bir ipucu olmuş birde bir tıkla ekran koruyucuyu açmak çok işime yaradı , teşekürler.

    Cevapla
    • Rİca ederim. Evet yazı’da döndürülebiliyor ve çok şık duruyor.

      Cevapla

Yorum yapın