Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et

Görev çubuğunda pil seviyesini yüzdeli görmeye ne dersiniz?

Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et

Görev çubuğunun vazgeçilmez simgelerinden biride kesinlikle pil gösterge seviyesidir. Özellikle priz ile değilde pil ile çalışıyorsanız gözünüz çalışma anında pil seviyesine takılır.

Görev çubuğunda pil seviyesini yüzdeli nasıl görünür?

Laptop Pilinin ne kadar kaldığını yüzdeli görmek içinde farenin işaretçisini ya pil simgesine götürmek zorunda kalırsınız yada pil göstergesine tıklamak zorunda kalırsınız.

Bazı durumlarda ise pil seviyesini asla görev çubuğunda görüntüleyemezsiniz. Örneğin pil göstergesi grileşir ve küçük simgelerin içinde görev çubuğunda görünmez. Sadece bu sorun içinde format atmak zorunda kalırsınız. Belkide en yoğun olduğunuz bir anda.

Ancak tün bunlara hiç gerek yok. Sorununuz yada sebebiniz her ne olursa olsun görev çubuğunda zahmetsizce gözün takibi ile yüzdeli bir pil durumu istiyorsanız işte size kurulumsuz ve ufak boyutlu bir yazılım.

Bu yazılımı kullanmak son derece kolaydır. Windows 10’un yerel pil simgesini de, kullanmakta olduğunuz yazılımın simgesi olarak, pil yüzdesini doğrudan görev çubuğunda kontrol etmenize yardımcı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz yada gizleyebilirsiniz.

Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et

BatteryPercentage yazılımını indirin ve exe.dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Sistem tepsisinde çalışacak ve dizüstü pil yüzdesini gösterecektir. Ayrıca fare işaretçinizi yüzde üzerine getirseniz pil il ilgili detaylı bilgi alabiirsiniz. Örneğin kaç saatlik pil kullanımı kaldığını görüntüleyebilirsiniz.

Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et

BatteryPercentage yazılımını ana sayfası ▼Download▼

Alternatif Link: ▼Download▼

Windows 10 Da Pil Simgesi Görünmüyor

Windows 10 Masa Üstüne Pil Tasarruf Kısa Yolu Nasıl Atanır?

Windows 10 Da Uygulamaların Pil Kullanımı Nasıl Yönetilir

Yayınlanma tarihi: 9 May 2018-editlenme tarihi: 02-01-2023

“Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et” üzerine 10 yorum

  1. Çok teşekürler bilgisayarım Pil gösterge simgesini bir türlü göstermiyordu sunduğunuz yazılım işimi mükemmel şekilde halleti , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın