Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et 

Görev Çubuğunda Pil Yüzdesini Takip Et- www.ceofix.com

Görev çubuğunun vazgeçilmez simgelerinden biride kesinlik pil gösterge seviyesidir. Özellikle priz ile değilde pil ile çalışıyorsanız gözünüz çalışma anında pil seviyesine takılır. Görev çubuğunda pil seviyesini yüzdeli görmeye ne dersiniz?

Görev çubuğunda pil seviyesini yüzdeli nasıl görünür?

Laptop Pilinin ne kadar kaldığını yüzdeli görmek içinde farenin işaretçisini ya pil simgesine götürmek zorunda kalırsınız yada pil göstergesine tıklamak zorunda kalırsınız.

Bazı durumlarda ise pil seviyesini asla görev çubuğunda görüntüleyemezsiniz. Örneğin pil göstergesi grileşir ve küçük simgelerin içinde ne görev çubuğunda görünmez. Sadece bu sorun içinde format atmak zorunda kalırsınız. Belkide en yoğun olduğunuz bir anda.

Ancak tün bunlara hiç gerek yok. Sorununuz yada sebebiniz her ne olursa olsun görev çubuğunda zahmetsizce gözün takibi ile yüzdeli bir pil durumu istiyorsanız işte size kurulumsuz ve ufak boyutlu bir yazılım.

Bu yazılımı kullanmak son derece kolaydır. Windows 10’un yerel pil simgesini de, kullanmakta olduğunuz yazılımın simgesi olarak, pil yüzdesini doğrudan görev çubuğunda kontrol etmenize yardımcı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz yada gizleyebilirsiniz.

BatteryPercentage yazılımını indirin ve exe.dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Sistem tepsisinde çalışacak ve dizüstü pil yüzdesini gösterecektir. Ayrıca fare işaretçinizi yüzde üzerine getirseniz pil il ilgili detaylı bilgi alabiirsiniz. Örneğin kaç saatlik pil kullanımı kaldığını görüntüleyebilirsiniz.

 

BatteryPercentage yazılımını ana sayfası indir
Alternatif Link: indir

Windows 10 Da Pil Simgesi Görünmüyor

Windows 10 Masa Üstüne Pil Tasarruf Kısa Yolu Nasıl Atanır?

Windows 10 Da Uygulamaların Pil Kullanımı Nasıl Yönetilir

2 Yorum

  1. ferhan aksu 9 Mayıs 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 9 Mayıs 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir