Android’de Deneysel Özellikleri Etkinleştirme

Android'de Deneysel Özellikleri Etkinleştirme-www.ceofix.com

Android’de deneysel özelliklerin kilidini açmanıza izin veren gizli bir menü vardır. Sistem arayüzü ayarlayıcı gizli bir menüdür ve bu ayar isteğe bağlı etkinleştirilir ve Sistem arayüzünü ayarlarını etkinleştirdiğiniz için cihazınız garanti kapsamı dışına çıkmayacaktır.

Bu ayarlar aynı google chrome yada fire fox kullanırken geliştirici seçenekleri ulaştığımız ufak bir ayardır. Sistem arayüzü ayarlayıcısını nasıl aktif yada pasif yapabiliriz konusuna gelirsek aşağıdaki adımları izleyin:

Android’de sistem arayüzü nasıl açılır?

Sistem arayüzünü ayarlayıcı etkinleştirmek için bildirim ekranını açıyoruz sol köşedeki ayarlar simgesine uzunca dokunuyoruz. 6- 7 saniye sonra bir tireşim duyacaksınız.

Android'de sistem arayüzü nasıl açılır-www.ceofix.com

Artık bırakabilirsiniz. zaten hemen ekranda aktif olduğuna dair yazıyı göreceğiz. “tebrikler sistem kullanıcı arayüzü ayarlara eklendi”

Sistem arayüzü ayarlayıcı menüsünü açtığımızda karşımıza bir uyarı penceresi gelecektir. Bu uyarıyı okuyup anladım olarak geçebilirsiniz.

Sistem arayüzünde farklı ayarlar mevcuttur. Dilerseniz burada ayar değişiklikleri yapabilirsiniz. Hatta nougatta gece modunu bu şekilde aktif edebilirsiniz. ( gece modu için aşağıdaki tavsiye konuların bağlantılarına tıklayın)

Sistem arayüzündeki ayarlar  sadece android telefonunuzu özelleştirmek ile ilgilidir. Bu özelleştirmelerden vazgeçerseniz kapatmanız mümkündür.

Android’de sistem arayüzü ayarı ayarlar menüsünden nasıl kaldırılır?

Yöntem 1:

Bildirim ekranını açıyoruz. Sağ üst köşedeki ayarlar simgesine uzunca dokunuyoruz. Titresim sonrasında dokunmayı bırakıyoruz. Ve sistem arayüz ayarları ayarlar menüsünden silinmiş oluyor.

Yöntem 2:

Dilerseniz sistem arayüz ayarlarını kaldırmak için sistem arayüz ayarlarında iken sol üst köşedeki üç noktaya dokunup, ayarlardan kaldır bağlantısına dokunabilirsiniz.

Android'de sistem arayüzü ayarı nasıl kapatılır?www.ceofix.com Android'de sistem arayüzü ayarı nasıl kapatılır?www.ceofix.com

Sistem arayüzü ayarlayıcısını cihazınızdan kaldırırken yaptığınız tüm değişikliklerin kaybolacağı uyarısı ekrana gelir.

Ancak buna çokda güvenmeyin. Yaptığınız bir ayardan memnun kalmazsanız uygulamayı kaldırdığınızda telefonunuz eski haline dönmeyebilir. Bu gibi durumda ise düzeltmek için 3 şansınız var. Fabrika ayarlarına sıfırlama,  yazılım güncelleme yada sistem arayüzü ayarlayıcıyı kapatmadan istediğiniz şekilde çalışırken bırakma.

Tavsiye konular:

Android Nougat 7.0 Gece Modu Nasıl Aktif Edilir

Android Telefon Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır

Android Telefon Yedeği Nasıl Alınır?

Android Telefonu Kurarken Ücrete Tabi Olmayalım
Sony XA Ultra Android 7.0 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır“Android’de Deneysel Özellikleri Etkinleştirme” üzerine 2 yorum

  1. Paylaşım için teşekürler, uygulayacaktım ama son cümlede dediğiniz , telefonunuz eski haline dönmeyebilir cümlesi beni vazgeçirdi , uyarı için ayrıca teşekürler

    Cevapla
    • örneklemek gerekirse açar açmaz yüzde gösteren telefon göstermez olabiliyor. Ve varsayılan ayarın yanlış işaretlendiği için çıkmaz gibi oluyor. İleriki günlerde bu konuya değineceğim.

      Cevapla

Yorum yapın