MSVCR110.DLL Hatasının Çözümü

Bilgisayarımızdaki eksik bileşenlerden dolayı bazı programları çalıştırmak için ek bazı dosya yada yazılımlara ihtiyaç duyarız. Bunlardan biride MSVCR110.DLL hatasıdır.

MSVCR110.DLL Hatasının Çözümü

Pek çok kişinin bu dll dosyasını aradığını biliyorum. Ancak çözümü çok kolaydır. Bu konumuzda bilgisayarımızdaki eksik olan MSVCR110.DLL hatasını çözeceğiz.

MSVCR110.DLL Hatasının Çözümü

MSVCR110.DLL Dosyası eksik hatası:

Öncelikle ben bu hatayı Easy.php isimli yazılımı kurup çalıştırmak istediğimde alıyorum. Sorunun çözümü oldukça basit. İletişimin kutusunda dediği gibi set-up’ı yeniden yüklemek bir işe yaramayacağını söylemek istiyorum. Eksik bileşn içinde DLL dosyası aramıyorum. Sadece Microsoft’un sitesine gidiyorum ve Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2012 ‘yi indirip kuruyorum. İşte tüm adımlar.

1- Bir programı bilgisayara yüklerken yada kurduğunuz programı açarken iletişim kutusunda “Sistem hatası-Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCR110.Dll bulunmadı Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir. Hatası ile karşılaşınca. Buradaki linke tıklayın. 

2- Microsoft’un sitesi açılacaktır.

3- Sitedeki download butonuna tıklayın. VSU_4\vcredist_x86.exe kutusuna tik atın ve Next butonuna tıklayın.

4- Otomatik olarak indirme başlayacaktır.

5- vcredist_x86.exe dosyasına sağ tıklayın. Ve Engelleme varsa kutucuğa tik atıp uygula ve tamam butonlarına tıklayın.Böylelikle engellemeyi kaldırmış olacaksınız.

MSVCR110.DLL Hatasının Çözümü

6- Kurulum dosyasına yeniden sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

7- Kurulum tamamlanınca tamam butonuna tıklayıp kurulum penceresini kapatın. Ve Hata aldığınız programı açıp kontrol edebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Sorununuzun çözülmesi ümidi ile.

Tavsiye Konular:

Adım Adım Adobe Flash Player Nasıl İndirilir?Nasıl Kurulur ?

Windows’da İnternet Simgesi Kayboldu

Teamviewer’da Karşı Tarafın Sesi Duyulmuyor Çözümü

Yayınlanma tarihi: 2 Nis 2018-29-01-2021

“MSVCR110.DLL Hatasının Çözümü” üzerine 21 yorum

 1. Sürekli .dll eksik şimdi anlatımınıza bakınca bahsettiğiniz eklentinin kurulu olmadığını farkettim. Gerçi daha çok eksik var ama yine de güzel bir ipucu teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • @shampuan

   Eksik DLL biter mi? Özellikle oyun ve programlar içi içe olan kullanıcılar sıklıkla DLL hataları ile karşılaşıyorlar. Teşekkür ederim yorumun için Shampuan ❤👍

   Yanıtla
 2. ben dediklerinin hepsinin aynısını yaptım ama msvcp110.dll ve msvcr110.dll bulunamadı hatası alıyorum ?

  Yanıtla
 3. Adımlarınızı bire bir uyguladım ve kuramadığım programı kurdum , elinize sağlık , başarılarınızın devamını dilerim

  Yanıtla

Yorum yapın