Android Telefon Yedeği Nasıl Alınır?

Android Telefon Yedeği Nasıl Alınır?

Android telefonunuza temiz bir yazılım yükleyip ayarlarınızı yaptıktan sonra yedek alırsanız telefonunuz hata verdiğinde çok çabuk olarak eski ayar düzeninize geri gelebilirsiniz. Android telefonlardan yedek almak için her markanın kendine özel yazılımı vardır. Ve o yazılım üzerinden yedek alınabilir. Benim telefonum sony olduğu için Sony Companion yazılımını kullanıyorum. Sony kullanıcıları buradan indirebilirler.

Sony Companion yada cihazınızın önerdiği yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra cihaz yedekleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Android Telefonlar nasıl yedeklenir? Sony XA ultra için yedekleme adımlarına geçiyorum. Dİğer cihazlarda da bezer adımlar mevcut olacaktır.

1- Sony Companion yazılımını açalım.

2- Yedekle butonuna tıklayalım.

Android Telefonlar nasıl yedeklenir?

3- Yedek için bir isim – parola yazıp yada google hesabımızı kullanıp tamam butonuna tıklayalım. ( Yedeğe verilen parolayı lütfen unutmayın. )

Android Telefonlar nasıl yedeklenir?

4- Yedeklemek istediğimiz verileri seçelim. Takvim, ayarlar, diğer, mesajlar, kişiler, çağrı günlüğü, fotoğraflar, videolar ve müzik. Yedekleme yapmak istemediklerinizden lütfen tiki kaldırın.

Android Telefonlar nasıl yedeklenir?

4- Seçimlerimizi yapma aşamasınıda tamamlayınca sonraki butonuna tıklayalım.

5- Yedekleme başlayacak. Yedeklenecek veri boyutu ne kadar yüksek ise bekleme süresi de o kadar uzayacağını unutmayın.

Android Telefonlar nasıl yedeklenir?

6- Yedek tamamlanınca işlem başarı ile sonuçlandı ekranı ile karşılaşacaksınız.

Android Telefonlar nasıl yedeklenir?

Tüm işlemlerimiz bu kadar. Artık telefonu fabrika ayarlarına sıfırladığınızda yada hata almaya başladığınızda bu yedeğinizi kullanabilirsiniz. Parolayı unutursanız yedeği kullanamayağınızı unutmayın.

 

“Android Telefon Yedeği Nasıl Alınır?” üzerine 2 yorum

  1. Allah sizden razı olsun , fabrika ayarlarına döndürecektim ama kişiler vs yi nasıl yedekleyeceğimi bilmiyordum , yazınız ilaç gibi geldi , Elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın