Chrome’da Yazı Tipi Boyutu Nasıl Arttırılır?

Chrome'da Yazı Tipi Boyutu Nasıl Arttırılır? - www.ceofix.com

Google Chrome web tarayıcısında web sitesinde gezinti yaparken örneğin haberler, makaleler , köşe yazarlarının yazıları gibi uzunca okuyacağınız yazılar var ise okuma rahatlığını arttırmak için ve uzaktan bilgisayara bakarken internette gezintiyi kolaylaştırmak için chrome tarayıcıda yazı metninin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Böylelikle sayfada mercek kullanaraktan her sayfada sayfayı büyütme işleminden kurtulmuş olacaksınız. Ayarlardan chrome web tarayıcısının yazı boyutunu büyüttüğünüzde her web sayfasında ve gmail’inizi bile açttığınızda sabit boyutlu bir font ile karşılaşacaksınız. Yani sürekli yazı boyutunu büyümek ile uğraşmayacaksınız. Gelelim tarayıcıda yazı boyutunu nasıl büyüreceğimize.

Chrome web tarayıcısında yazı boyutu nasıl arttırılır?

1- Chrome tarayıcıyı açın.

2- Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.

3- Ayarlara tıklayın.

4- Chrome ayarlar sayfası açılacaktır.

5- Ayarlar sayfasında görünüm ayarlarında Yazı tipi boyutunbu bulun. Yada daha kolay bir şekilde klavyeniden CTRL+F ile yazı anahtar kelimesi ile ayarı aratıp bulun.

6- Açılır seçeneklerden çok büyük olarak yazı fontunu seçtim ben. Ve gördüğünüz gibi yazı fontum oldukça büyük oldu. Elbette bu çok büyük geldi ise büyük yazı fontunuda seçebilirsiniz. Varsayılan olarak orta yazı fontunda öneriliyor.

Chrome web tarayıcısında yazı boyutu nasıl arttırılır?- www.ceofix.com

ELbetteki tercih meselesi. İhtiyaçlara göre hazırlanmış kullanışlı bir özellik olarak buldum. Özellikle görme problemi olanlar ve bilgisayarı uzaktan yönetecekler için güzel bir ayar olduğunu düşünüyorum. Umarım işinize yarar.

Chrome Tarayıcıda Görüntüleme Dili Nasıl Değiştirilir?

Google Chrome Tarayıcısının Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Chromeda Yanıt Vermeyen Bir Sekme Nasıl Kapatılır

Chrome’Un Tüm Sekmeleri Kapat Kısayolu Nasıl Geçersiz Olur

Chrome Da Kaldığın Yerden Devam Et“Chrome’da Yazı Tipi Boyutu Nasıl Arttırılır?” üzerine 2 yorum

  1. Harika bir ipucu bazen yazılanları görmekte zorlanıyorum inanılmaz işime yarayacak yazıları büyütmenin bukadar kolay olduğunu bilmiyordum , elinize sağlık

    Cevapla
    • Mercek aracı ile de büyütülebiliyor ancak bu şekilde yazı boyutunu büyütmek kalıcı oluyor.

      Cevapla

Yorum yapın