Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Youtube için ortam videoları çekerken oldukça zorlandığım için tripod almayı tercih ettim ve satın almadan önce bayağı bir tripod incelemesi yaptım. Genel olarak incelemelerimde tripodların denge sorunları ile telefonun düşmesi ve bazı tripodların sadece dikey çekim yapabildiklerini gördüm.

Ancak satın almadan pek bişey demek güçtü. Ve bu sebep ile çok da pahalı olmayan uygun fiyatlı bir tripod alarak kendim denemek istedim. Ve gözlemlerimi de sizlere aktaracağım.

Satın aldığım tripod Eklemli ayak teknolojisi ile üretilmiş bir tripod. Böylelikle tripod’un ayaklarını istediğimiz kadar katlayıp kıvırabiliyoruz. İsterseniz 3 ayaklı masa gibi açabilirsiniz. düşecek diye korkarsanız ayakları masaya yatay vaziyette katlayıp sağlamlaştırabilirsiniz. İsterseniz tripodun ayakalarını masaya sarabilirsiniz. Ancak riskli olduğunu söyleyebilirim düşme ihtimali oldukça yüksektir, buna karşın biraz risk alıp denedim. Aşağıdaki videomuzdan tüm ayrıntıları izleyebilirsiniz diyerekten anlatımıma devam ediyorum.

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Sony xperia xa ultra 6 inç bir telefon. Ve Cep Telefonu tutucu aparatı evrensel bir başlık olduğu için rahatlıkla telefonumu tuttu. Santim bazında ise 5,5 cm – 8,5 cm arası genişlikteki cep telefonları rahat olarak kullanabilir.

Gorilla Ahtapot Tripod  dengede duruyor mu?

Tripod’un ayakları doğru şekilde katladığınızda kesinlikle dengede duruyor. Telefon ağırlığını başlığın taşıyıp taşıyamadığına gelirsek yine doğu şekilde başlığı ayarladığınızda telefonun tutucu başlık telefonun ağırlığını taşıyabiliyor. Başlık 360 derece dönebiliyor ve Sadece telefonun istediğiniz yöne doğru verdiğiniz ağırlığını ayaklar ile dengelemeniz gerekiyor. Öne doğru çok ağırlık verirseniz ayakları arkadan destekli olarak katlarsanız telefon dengede duruyor.

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Çanta ve cepte Taşına bilir ufak boyutlu bir tripod olduğu için oldukça hafif. Bu sebep ile de masa sarsıntısında düşme ihtimali var. Bu sebep ile masa sarsıntılarına dikkat edilmesi gerekir.

Gorilla Ahtapot Tripod Dikey pozisyonda kullanılabiliyor mu?

Benim telefonum phablet boyutlarında olduğu için dikey konumda kullanırken ucu ucuna kurtardı ve telefon masaya konumlanmış bir vaziyette kaldı.Benim için sorun olmadı, Sebebi ise hem dikey çekim yapmak istemiyorum. Hemde kullanılmaz bir vaziyette değil. Tam hizalı olarak masaya değdi.

Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi

Tripod’un telefon tutucu kısmındaki montaj oldukça kolay. Başlığı sadece vidalamanız yetiyor. İyi sıkıştırdığınızdan emin olun.

Sonuç ise tripod ile elleriniz titremeden ortam videoları çekebileceksiniz. Aynı zamanda sinema izlerken stand olarak kullanarak telefonunuz isterseniz mause ile uzaktan yönetebilirsiniz. 7 mart 2018 tarihini göz onunda bulundurup fiyatı verecek olursam tripod’Un fiyatı 14 TL’dir. Piyasada 14 TL’nin üzerinde ve altında pek çok model var.

S-Link IP-955 10400mAh Powerbank İncelemesi

S-Link IP-755 10400mAh Samsung Bataryalı Powerbank İncelemesi

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Araç Gösterge Paneline Telefon Tutucu Takmanın 3 Yolu

“Akıllı Telefonlar İçin Gorilla Ahtapot Tripod İncelemesi” üzerine 4 yorum

  1. Çok teşekürler , Birtane almayı düşünüyorum ve incelemeniz benim için çok önemli , bu markayı değerlendireceğim , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın