Android Telefonu Kurarken Ücrete Tabi OlmayalımAndroid Telefonu Kurarken Ücrete Tabi Olmayalım

Akıllı android telefonların kurulumunu yaparken genellikle ücrete tabii tutulur. Hatta kurulum başında bile anlaşma gereği ücrete tabi tutulacaksınız bunun bilincindeyim kutusuna tik atmadan kurulumu yapamazsınız. Ve kurulum esnasında yaklaşık 5TL ‘niz operator tarafından alınır. Peki telefonun kurulumu sırasında ücrete tabi tutulmamak için ne yapmalısınız?

Android telefonu kurarken Wi-Fi ağında olsanız bile telefon kurulum esnasında TL kaybı yaşarsınız. Elbette internet pakediniz varsa sorun yoktur. Ama ya tl’niz ve internet pakediniz yoksa? Elbette sadece Wi-fi ile kurulum yapabilirsiniz. Hemde TL kaybı yaşamadan. İşte bu konumuzda bu duruma çözüm bulacağız.

Android telefonda TL yada kota kaybı yaşamadan nasıl kurulum yaparsınız?

1- İlk olarak yazılım güncelleme ile yada fabrika ayarlarına döndürme yolu sıfırlayacağımız telefondan sim kartımızı çıkartıyoruz. Ve varsa sd kartıda çıkartın.

2- Sonra yazılım güncelleme yada fabrika ayarlarına döndürme işlemlerine başlayın. ( Güncel yazılımı olan telefondaki hatayı gidermek için yazılımı yeniden güncelleyebilirsiniz. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız bu konuya göz atabilirsiniz.) Sony XA Ultra Nougat Güncellemesi Sonrası Yazılım Onarımı

3- Android sistem sıfırlama işlemleri bitince cihaz kurulumuna geçeceksiniz.

4- Başlayın butonuna dokunun. Sonraki ekranda ise önemli bilgilerin sahibiyim ve veri ücretlendirmeler için bilgi sahibiyim kutularına tik atıp tanılama paylaşmak istemediğim için tiki kaldırıp devam edelim. Siz tanılamayı paylaşmak isterseniz tik kalabilir.

5- işte sonraki ekranda sim kartı takın uyarısı ile karşılaşacaksınız. Atla butonuna dokunun.Ve Yeni ekranda kurulum için eski verilerinizi almadan yeni olarak kurun’a dokunun. ( ben temiz kurulum tercih ediyorum)

sim kartsız android kurulumu - www.ceofix.comandroid temiz kurulum - www.ceofix.com

6- Burada kablosuz ağınızı seçin ve kablosuz ağ şifrenizi girip kuruluma devam edin. Mail adresinizi ve şifrenizi yazıp kuruluma devam edin. Bir sonraki google hizmetleri ekranında  ben hiç bir anahtarı açık bırakmıyorum. Zaten  biz ne seçim yapmak istersek isteyelim kapatmak istediklerimizi açık olarak bulabiliriz. (Örneğin konum gibi)

android google hizmetleri - www.ceofix.com android google hizmetleri - www.ceofix.com

7- Telefonunuzu korumak için cihaz kilidinizi seçin. Ben şekil seçiyorum.

8- Xperia servislerinde oturum açmıyorum ve şimdi değil butonuna dokunuyorum. oturum açma atlansın mı sorusuna yine atla butonuna dokunuyorum.

9- Kilit ekran bildirimlerinin nasıl görüneceği konusunda ayarlarınızı şimdi yada sonra yapabilirsiniz. Ben daha sonra ayarla seçeneğini tercih edip  geçiyorum. Ve artık hazırsınız. bitir ekranı ile karşılaşacağız.

android kurulumu bitir ekranı - www.ceofix.com

Neden TL düşüşü yaşıyorsunuz? Telefonum Sony xperi Xa ultra ve Wi-fi ağını görse bile ilk kurulumda mobile ‘de açık oluyor ve mobil’den TL kaybı yaşıyorum. Sizlerde tl kaybı yaşıyorsanız Sim kartı çıkartarak kurulum yapabilirsiniz. Umarım yararlı olmuşumdur.

Android Cihazlarda Ertelenen Güncellemeler Nasıl Yapılır

2 Yorum

  1. Gülay subaşı 7 Mart 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 7 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir