Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle-www.ceofix.com

Geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere youtube politikaları değişti ve son 12 ayda yani 365 günde 4000 saatlik izlenimi Ve 1000 abonesi olmayan kanallar youtube partner programından çıkartıldı. Yani artık kanallarından para kazançları olamayacak. 4000 Saat’e yeniden ulaştıklarında ise youtube adsense için yeniden başvuru yapabilecekler.

Youtuber’ların genelde takıldıkları konu ise 4000 saat. Matematik hesabı ile dakikayı saate çevirmek gerekiyor ve bir çok takipçim bana kanallarından 4000 saatin dakika hesabını sormuşluğu oldu. Bu dakika ve saati matematiksel olarak hesaplayabileceğimiz gibi youtube ayarlarından da tam tersini seçebiliriz.

4000 Saat kaç dakika öncelikle bu sorunun cevabı: 240.000 dakika’dır.

Yani youtube ayarlarından izlenme süresini dakika bazlı değilde, saat bazlı olarak da görüntülemek mümkün. Youtube ‘un 4000 saat deyipde varsayılan olarak ayarların neden dakika bazlı olarak kaldığı da meçhul. Neyse konumuza dönecek olursak bugünkü makalemde sizlerin hesaplama işlemini kolaylaştırmak istiyorum. Ve 4000 saat ve dakika arasına sıkışıp kalan youtuber’lara çözüm olmak istiyorum.

Youtube izlenme süresini dakika olarak değil saat olarak Nasıl görüntülenir?

1- Youtube’a giriş yapalım.

2- Sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve içerik stüdyosuna tıklayın.

3- Sol bölümden analytics > Genel bakış menüsüne tıklayın.

4- Ve sağ üstteki ayarlar ile simgelenen dişli çark ikonuna tıklayın.

youtube ayarlar-www.ceofix.com

5- İzlenme süresini ölçme birimi ayarlarının karşısındaki açılır ayarı dakika yerine saat olarak değiştirin ve değişikliklerin geçerli olması için kaydet butonuna tıklayın.

youtube İzlenme süresini ölçme birimi -www.ceofix.com

Sayfa yeniden yüklenecektir. Ve artık izlenme süresini dakika olarak değil saat olarak görüntüleyebileceksiniz.

youtube izlenme süresini dakika olarak değil saat olarak görüntüle-www.ceofix.com“Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle” üzerine 10 yorum

 1. ben kanalıma 3 video attım bu videolarım toplamda 193 görüntülenme ve kanalım 32 abone aldı ancak youtube para kazanma yerine girdiğim zaman adsense ve reklam tercihlerini falan hallettim ancak abone sayım oraya işlerken görüntülenme sayım işlemiyor sebepi nedir öğrenebilir miyim ?

  Cevapla
 2. Merhaba şu sorum hakkında hiçbir yerde tam bir bilgi bulamadım. Örneğin 1000 abone ve 4000 saat izlenme kriterlerini 1 yılda tamamlamış olmamız halinde para kazanma aktif olacak. Bunda hemfikiriz. Fakat 1000 abone ve 4000 saat kriterlerini 1 yılda tamamlayamazsak örneğin bu 4000 saat ve 1000 abone kriterlerini 2-3 yılda yerine getirebilirsek para kazanmamız aktif olmayacak mı ? Kanalı açtıktan itibaren 1 yıl içinde bu kriterleri yerine getirmek şart mı ?
  Açıklarsanız Çok Sevinirim. Teşekkürler…

  Cevapla
  • Merhaba, son 365 güne bakılıyor. son 365 günde 4000 saat ve 1000 aboneniz olmalı

   Cevapla
 3. Selamun Aleykum hayrlı günler kardeş benim yutub kanalım şimdiye kadar izlenmeden kazandığım parayı 4000 saat izlenme 1000 aboneni geçdikden sonra alıcamı bir sorumda olucak abi yutub abone hilesi kanala zarar verirmi?

  Cevapla
  • youtube ‘da artık reklam geliri elde etmek için 4000 saat izlenme ve 1000 abone olma koşulu doğrudur. youtube hilesi hiç kullanmadım. hile tespit edilirse kanal kapatılma ihtimali olabilir.

   Cevapla
 4. Merhaba bilgi için çok teşekkürler.
  4000 saat eşiğini dolduruncaya kadar olan sürede herhangi bir ücret birikecek mi yoksa eşik dolduktan sonra eski izlenmeler sayılmadan sıfırdan mı para kazanma başlayacak?

  Cevapla
  • 4000 saate erişilmediğinde zaten reklam gösterilmiyor. Eskiden kazanmış olduğunuz para geri gelir mi ? inanın bilemiyorum.

   Cevapla
 5. Hay allah razı olsun sizden hesap kitap yapmaktan bir hal olmuştum meğersem zaaten saat olarak görebiliyormuşuz , Youtube ayarlar sayfasını öyle karmaşık yapmışlarki , uzay aracını kullanmak daha kolay , elinize sağlık

  Cevapla
  • Teşekkürler :yorumunuz için. 🙂 Yardımcı olabildiysem ne mutlu

   Cevapla

Yorum yapın