Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere youtube politikaları değişti ve son 12 ayda yani 365 günde 4000 saatlik izlenimi Ve 1000 abonesi olmayan kanallar youtube partner programından çıkartıldı.

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Yani artık kanallarından para kazançları olamayacak. 4000 Saat’e yeniden ulaştıklarında ise youtube adsense için yeniden başvuru yapabilecekler.

Youtuber’ların genelde takıldıkları konu ise 4000 saat. Matematik hesabı ile dakikayı saate çevirmek gerekiyor ve bir çok takipçim bana  4000 saatin dakika hesabını sordu.  Bu dakika ve saati matematiksel olarak hesaplayabileceğimiz gibi youtube ayarlarından da tam tersini seçebiliriz.

4000 Saat kaç dakika öncelikle bu sorunun cevabı: 240.000 dakika’dır.

Yani youtube ayarlarından izlenme süresini dakika bazlı değilde, saat bazlı olarak da görüntülemek mümkün. Youtube ‘un 4000 saat deyipde varsayılan olarak ayarların neden dakika bazlı olarak kaldığı da meçhul. Neyse konumuza dönecek olursak bugünkü makalemde sizlerin hesaplama işlemini kolaylaştırmak istiyorum. Ve 4000 saat ve dakika arasına sıkışıp kalan youtuber’lara çözüm olmak istiyorum.

Youtube izlenme süresini dakika olarak değil saat olarak Nasıl görüntülenir?

1- Youtube’a giriş yapalım.

2- Sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve içerik stüdyosuna tıklayın.

3- Sol bölümden analytics > Genel bakış menüsüne tıklayın.

4- Ve sağ üstteki ayarlar ile simgelenen dişli çark ikonuna tıklayın.

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

5- İzlenme süresini ölçme birimi ayarlarının karşısındaki açılır ayarı dakika yerine saat olarak değiştirin ve değişikliklerin geçerli olması için kaydet butonuna tıklayın.

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Sayfa yeniden yüklenecektir. Ve artık izlenme süresini dakika olarak değil saat olarak görüntüleyebileceksiniz.

Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle

Aşağıdaki konularda ilginiz çekebilir:

YouTube Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır veya Kapatılır? 

Mobil Youtube’da Hesap Ekle Ve Hesaplar Arası Geçiş Yap

Youtube Uygulamasında Bir Video Nasıl Tekrarlanır? 

“Youtube İzlenme Süresini Dakika Yerine Saat Bazlı Görüntüle” üzerine 12 yorum

 1. Merhaba benim YouTube abonem 723 ve izlenme saattim 2.335 yt stidioda böyle gözüküyor ama bilgisaydan girince saat olarak 1.233 ve gittikçe düşüyor satın neden oldunu biliyomursun

  Yanıtla
 2. ben kanalıma 3 video attım bu videolarım toplamda 193 görüntülenme ve kanalım 32 abone aldı ancak youtube para kazanma yerine girdiğim zaman adsense ve reklam tercihlerini falan hallettim ancak abone sayım oraya işlerken görüntülenme sayım işlemiyor sebepi nedir öğrenebilir miyim ?

  Yanıtla
 3. Merhaba şu sorum hakkında hiçbir yerde tam bir bilgi bulamadım. Örneğin 1000 abone ve 4000 saat izlenme kriterlerini 1 yılda tamamlamış olmamız halinde para kazanma aktif olacak. Bunda hemfikiriz. Fakat 1000 abone ve 4000 saat kriterlerini 1 yılda tamamlayamazsak örneğin bu 4000 saat ve 1000 abone kriterlerini 2-3 yılda yerine getirebilirsek para kazanmamız aktif olmayacak mı ? Kanalı açtıktan itibaren 1 yıl içinde bu kriterleri yerine getirmek şart mı ?
  Açıklarsanız Çok Sevinirim. Teşekkürler…

  Yanıtla
 4. Selamun Aleykum hayrlı günler kardeş benim yutub kanalım şimdiye kadar izlenmeden kazandığım parayı 4000 saat izlenme 1000 aboneni geçdikden sonra alıcamı bir sorumda olucak abi yutub abone hilesi kanala zarar verirmi?

  Yanıtla
  • @asiman

   youtube ‘da artık reklam geliri elde etmek için 4000 saat izlenme ve 1000 abone olma koşulu doğrudur. youtube hilesi hiç kullanmadım. hile tespit edilirse kanal kapatılma ihtimali olabilir.

   Yanıtla
 5. Merhaba bilgi için çok teşekkürler.
  4000 saat eşiğini dolduruncaya kadar olan sürede herhangi bir ücret birikecek mi yoksa eşik dolduktan sonra eski izlenmeler sayılmadan sıfırdan mı para kazanma başlayacak?

  Yanıtla
 6. Hay allah razı olsun sizden hesap kitap yapmaktan bir hal olmuştum meğersem zaaten saat olarak görebiliyormuşuz , Youtube ayarlar sayfasını öyle karmaşık yapmışlarki , uzay aracını kullanmak daha kolay , elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın