Excel Ve Word Belgelerini Etiketleyin Ararken Kolayca BulunExcel Ve Word Belgelerini Etiketleyin Ararken Kolayca Bulun-www.ceofix.com

Aradıklarımızı kolayca bulmanın yolu etiketlerdir. Word Ve Excel Belgelerini etiketleyerek bilgisayar içindeki yığın verilerin arasında hemence bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde bilgisayarımızdaki resimleri kolayca bulmanın bir yolunu anlatmıştım. Çektiğimiz resimlerin tatil fotoğrafı mı, eğlence fotoğrafı mı, kutlama fotoğrafı mı ve o resimde kimler var gibi ipuçlarını fotoğraflara etiket olarak yazarsanız çok kolay bir arama ile aradığınız resmi bulabileceğinizi anlatmıştım. İlgili başlığımız burada :

Çektiğiniz Resimleri Etiketleyin Ve Kolayca Bulun

Elbette ki bunun için başlıca bir sistem kuracaksınız. Ve bu sistemi oluşturduktan sonra aramalarınızdan harcadığınız sürenin çok kısalacağını söyleyebilirim.

Aaaa evet biliyoruz güzel ama sadece resimle!!! benim excel ve word belgelerinde de böyle bir düzenlemeye ihtiyacım var derseniz elbetteki bunu word belgeleri ve excel üzerinde de yapabilirsiniz. Üstelik şirket çalışanlarının, öğrenciler, öğretmenler hatta ve hatta word belgesinde yemek tariflerini not eden hanımlar için bile bu etiketler oldukça faydalı olacaktır. Bugünkü makalemizde excel ve word dosyalarını etiketleyerek kolayca bulma yolunu sizlere anlatacağım.

Word Yada Excel belgesinde etiketleme nasıl yapılır?

1- Etiketleyerek kolayca bulmak istediğiniz Excel belgesini açın.

2- Önce üst menüden Dosya’ya ardından bilgi menüsüne tıklayın.

Excel belgesinde etiketleme nasıl yapılır -www.ceofix.com

 

3- Bilgi ayarlarında başlık kısmına etiketlerinizi yazmalısınız. her bir etiketi virgül ile ayırmayı unutmayın. Ardından dosyanızı kaydedin.

4- Aynı işlemi word belgesinide uygulayabilirsiniz. Bilgi ayarlarından başlık kısmına etiketlerinizi yazın ve kaydedin.

Word belgesinde etiketleme nasıl yapılır?-www.ceofix.com

 

Ve işte arama sonucumuza bakalım: Windows aramaya sadece konum yazıyorum. Her iki belgemi de arama sonucunda görebilirsiniz.

windows arama -www.ceofix.com

Word-Excel Veya PowerPoint Nasıl Güvenli Modda Açılır

Excelde Bir Hücre Biçimi Diğer Hücrelere Nasıl Uygulanır

Bir Klasördeki Dosya Ve Klasör Adları Nasıl Excel’e Aktarılır

https://www.ceofix.com/1297/bir-klasordeki-dosya-ve-klasor-adlari-nasil-excele-aktarilir/

2 Yorum

  1. Deniz doruk 5 Mart 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 5 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir