Youtube’da Müzik Dinlerken Kotayı Yada AKK Limitini Koruyun

Youtube'da Müzik Dinlerken Kotayı Yada AKK Limitini Koruyun

Artık canımız müzik dinlemek istediğinde hepimiz youtube’u açıp müzik dinliyoruz. Peki ya kotamız? Youtube’da müzik dinlemek güzel. Eski yeni müzikler aradığımız hemen hemen her şey var. Ancak youtube’da sürekli müzik dinlerken her ne kadar limitsiz internetimiz olsa bile bile AKK limitine takılıyoruz ve  internet hızımız düşüyor. Aslına bakarsak ses ile görsel aktarımındaki veri çok farklıdır. YouTube bizlere yalnızca videoların ses kaydını çalma seçeneği sunmamaktadır. Halbuki sadece müzik dinleyip videoyu izlemiyor olabiliriz.Yada bir tartışma izliyoruzdur ve görüntüye hiç ihtiyacımız yoktur?

Bir videonun ses akışının oynatılması, videonun görüntülü oynatımından daha az bant genişliği kullanır. Hem youtube’da müzik dinleyip hemde nasıl kotamızdan tasarruf edebiliriz peki?  Youtube’da müzik dinlerken pek çoğumuz oynayan klipleri bile bakmıyor. Sadece müzik dinliyoruz. İşte kota harcaması tam da bu noktada oluyor. Youtube’da görüntüyü durdurup sesi alıp bir müzik çalar gibi, dinleyebiliriz. Nasıl mı? Adımları takip edin.

Youtube ‘da müzik dinlerken sadece sesi çalın ve bant genişliğini koruyun

Youtube’da Müzik videoları, sunumlar, talkshow’lar, podcast’ler veya tartışmalar gibi belirli video içeriklerini dinlerken yalnızca ses akışı alarak kotanızı koruyun.

1- Chrome mağazasından Audio Only Youtube isimli uzantıyı google chrome tarayıcısına kurun. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Youtube'da Müzik Dinlerken Kotayı Yada AKK Limitini Koruyun

2- Kurulumdan hemen sonra etkinleşecektir. YouTube’da video oynattığınızda, yalnızca ses akışı bilgisayarınıza aktarılır ve oynatılır. Sınırlı İnternet bant genişliğiniz, akk limitiniz varsa bu uzantı ile oldukça tasarruf yapacaksınız.

Youtube'da Müzik Dinlerken Kotayı Yada AKK Limitini Koruyun

3- Tekrar görüntülü bir youtube videosu izlemek için uzantıya bir tık yapmanız yeterlidir. Renk grileşecektir. Ve eklenti pasif olacaktır.
Android Cihazlarda Youtube Video Kalitesi Nasıl Arttırılır

Youtube’da Video Nasıl Kesilir?

Youtube’da Bir Şarkiyi Sürekli Dinlemek ( Youtube Repeat)

Youtube Hesabında Kanallar Arasında Geçiş Yapma Sorunu

Yayımlandığı tarih: 22 Şub 2018-güncellendiği tarih 1 Mart 2020,

“Youtube’da Müzik Dinlerken Kotayı Yada AKK Limitini Koruyun” üzerine 2 yorum

  1. İnanılmaz işime yarayacak , kota bitecek diye Youtube yi açamıyordum , eklentiyi hemen kurdum.

    Yanıtla

Yorum yapın