Android Telefonlar Arasında Işınlanma (NFC) İle Veri AktarAndroid Telefonlar Arasında Işınlanma (NFC) İle Veri Aktar- www.ceofix.com

Video, fotoğraf, web sayfası adresi, müzik dosyası ya da kayıtlar gibi verileri iki cihaz arasında ışınlanma yolu ile Yakın Saha İletişimi anlamına gelen NFC’yi kullanabilirsiniz, ama android telefonlar arasında NFC ile veri aktarımı nasıl yapılır, NFC Nasıl Kullanılır?

Bugün ablamın telefonumdan resimleri kendi telefonuma kablosuz olarak bluetooth yolu ile resim atmak istedim ve bluetooth’u göremedi. Bu bir kaç kerede başıma geldiği için bu bluetooth teknolojisine acayip canım sıkılıyor. Ancak NFC yolu ile bu sıkıntılar yaşanmıyor. Sizlerde bluetooth’un buldu bulamadı gibi sorunlarından sıkıldı iseniz telefonunuz destekliyorsa NFC kullanabilirsiniz.

Elbette NFC yani yakın temas ile veri aktarmak isterseniz iki cihazda da NFC özelliği olmalı ve açık olmalıdır.

Android Telefonlarda NFC ile Dosya Paylaşımında NFC Nasıl Açılır? Android Telefonlar Arasında NFC ile Veri Aktarımı nasıl yapılır?

Uygulamalar > Ayarlar > Diğer seçeneklerine dokunun.

NFC öğesinin yanındaki düğmeği açık konuma getirin.

NFC yani Near Field Communication: Yakın Alan İletişimi ismi ile tercüme edilen, yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisidir. Bu sebeple, USB kablo, Bluetooth gerekmez.

Telefondan göndermek istediğiniz resim, web sayfası
müzik dosyası ne göndermek istiyorsanız açın ve iki telefonu NFC logarının olduğu yönde telefonları birleştirin.

İki telefondan da bir ses gelecektir bağlantı olduğunda ve göndermek için dokun ekranı ile karşılaşacaksınız. Dokunun. Aktarım tamamlandığında, diğer cihazı ekranına bir ses ve bir bildirim görüntülenir. Bildirime dokunduğunuzda resim açılır.

Aynı zamanda web sayfası url’si gönderebilirsiniz ve direkt olarak diğer telefonda Google chrome ve sizin telefonunuzda ki URL karşı telefonda da açılacaktır.

Yapmanız gereken ilk önce Web sayfasını açmak ve iki telefonu sırt sırta vermek. Cihazlar bir birini algıladığında yine ses gelecek ve küçülen ekranda gönder ekranı geldiğinde dokunun. Diğer telefonda ayı web sayfası açılacak. BU şekilde istediğiniz veriyi diğer cihazlara, USB kablo, hafıza kartı, bluettoth olmadan kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu izlemeyi unutmayın.

 

2 Yorum

  1. Tarkan Dost 5 Şubat 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 5 Şubat 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir